Toprakkale’ de Kuran Kursu Öğrencilerine Kur’an-ı Kerim Dağıtıldı

0
128

Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencilere din görevlilerinin yardımlarıyla Kur’an-ı Kerim dağıtıldı.
Her yıl ramazan aylarında Kur’an-ı Kerim dağıtımı bu yıl Ramazan Ayının başlamasıyla beraber devam etti. Bu yıl geçen yıllardan farklı olarak erkek öğrencilere tişört, kız öğrencilere eşarp dağıtıldı.
Toprakkale Belediye Başkanı Sedat Şanal ve beraberinde İlçe Müftüsü Burhan çakır olmak üzere 200 ün üzerinde öğrenciye Kuran-ı Kerim hediye edildi. Ayrıca 400’er adet kız öğrencilere eşarp ile erkek öğrencilere tişört dağıtıldı.
Kur’an Kurslarının Kur’an-ı Kerim’i usulüne uygun olarak, doğru bir şekilde okumayı, İslam Dininin inanç, ibadet ve ahlak esasları ile Peygamberimizin hayatı ve örnek ahlakını öğrettiğini dile getiren Toprakkale Belediye Başkanı Sedat Şanal : “Ramazan Ayında yaz Kur’an Kurslarında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kur’an-ı Kerim hediye etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu öğrencilerin içlerinden nice hafızların çıkmasını ümit ediyoruz. Kuran-ı Kerim’i öğrenen ve öğreten herkesten Allah razı olsun.”Dedi.
İlçe Müftüsü Burhan Çakır ise “Kuran-ı Kerim’i öğrenen öğrencilerimize verdikleri hediyelerden dolayı ve her türlü yardımlarından dolayı hem kendi adımıza hem öğrencilerimiz adına Belediye Başkanımıza da biz teşekkür ederiz. Allah kendilerinden de razı olsun” dedi.