BAŞKAN KARA ZORKUN’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

0
136

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Zorkun Yaylası’nda esnaf gezisi yaptı, ardından Zorkun’da devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Zorkun’da esnafları gezen Başkan Kara, vatandaşlardan teşekkür aldı.
Özellikle içme suyu konusunda vatandaşlardan çok sayıda teşekkür alan Başkan Kadir Kara, “Zorkun ilimizin dışarıya açılan kapısıdır” dedi. Yıllardır su sıkıntısı çektikleri söyleyen Zorkun halkı; “Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Yıllardır su sıkıntısı çekiyorduk. Başkanımız bu sorunumuzu çözdü. Şimdi ise yollarlımız asfaltlanıyor. Kendisinden ve ekibinden Allah razı olsun” şeklinde duygularını dile getirdiler.
Türkiye’nin en büyük yaylalarından olan Zorkun’da, Osmaniye Belediyesi’nin hizmetleri artarak devam ediyor. Göreve geldiği ilk yılda, Zorkun’da dernekten tüm yetkileri alarak hizmetlerin yaylaya daha fazla gelmesini sağlayan Belediye Başkanı Kadir Kara, Zorkun’da esnaf gezisinin ardından Eriğin Sekisi mevkiinde devam eden 400 tonluk su deposu inşaatı ve ikinci içme suyu kuyusu çalışmalarını yerinde inceledi.
ZORKUN’DA SU SIKINTISI ÇÖZÜLDÜ
Zorkun’da vatandaşlar, Osmaniye Belediyesi ‘nin yaptığı çalışmalarla kesintisiz ve sağlıklı içme suyuna kavuştu.
Zorkun’a köklü ve kalıcı yatırımlar yapan Başkan Kara önderliğindeki Osmaniye Belediyesi, Zorkun’un en büyük sorunu olan içme suyu sıkıntısını çözmek için Eriğin Sekisi mevkiinde 131 metreden saniyede 17 litre su çıkartmayı başardı. İkinci kuyu çalışmalarına da bugünlerde başlandı. Bilalik su kaynağında yapılan iyileştirmelerle birlikte, yeni kaynaktan elde edilen suyun verimli kullanılması için Zorkun’un karşılıklı iki hâkim tepesine su deposu inşaatları başladı. Çocuk Şenliği Tepesine 200, suyun çıkarıldığı Eriğin Sekisine de 400 tonluk su deposu inşaatlarının tamamlanmak üzere olduğu kaydedildi. Geçtiğimiz yıl başlayan su hatları yenileme çalışmasının ikinci etabı da yapılarak,  Zorkun’da Kadir Kara’nı döneminde toplam 15km yeni içme suyu hattı döşenerek tüm su hatlarının tamamen yenilendiği kaydedildi. Zorkun’da pek çok yol tarihinde ilk kez asfaltlanırken, çalışmaların devam ettiği kaydedildi.
Kara; “Zorkun İlimizin Dışarıya Açılan Kapısıdır”
Zorkun’da ilaçlama, temizlik ve zabıta gibi hizmetlerin de daha verimli bir şekilde yapıldığını söyleyen Başkan Kadir Kara; “Biz insanımız için varız. Ben bu hizmeti burada yaşayan yaylacıların daha rahat bir ortamda yaşaması için yapıyorum. Vatandaşlarımız buraya rahatlamak için geldiklerinde su bulamazsa, yollarda tozdan yürüyemezlerse, çöpleri alınmazsa buraya gelmelerinin bir anlamı kalmaz. Biz Zorkun’u cazibe merkezi yapmaya kararlıyız. Yaptığımız çalışmalar Zorkun’un uzun yıllar sorunlarını giderecek kadar kalıcı ve önemli çalışmalardır. Zorkun çevre il ve ilçelerden yaşayan vatandaşlarımızın yaşadığı bir bölge. Bu yüzden Zorkun yaylamız Osmaniye’nin dışarıya açılan kapısıdır. Ayrıca Zorkun’da kültürel hizmetlere de ağırlık verdik. Çocuk şenliğini yeniden kaldığı yerden başlattık. Ramazan ayında ise etkinlik yapmayı planlıyoruz.”dedi.