KADİRLİ BELEDİYESİ CAMİLERİ GÜL SUYU İLE YIKADI

0
142

 
Kadirli Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla 27 caminin gülsuyu ile yıkanarak temizliğinin yapıldığı bildirildi.
Belediye Başkanı Ömer Tarhan, yaptığı açıklamada, Ramazan ayında vatandaşların ibadetlerini ve özellikle de teravih namazlarını daha rahat bir ortamda ve gül kokuları içerisinde kılabilmeleri için geçmiş yıllarda olduğu gibi camileri gülsuyu ile yıkadıklarını söyledi.
Tarhan, cami ve mescitlerin toplu halde ibadet yapılan önemli mekanlar olduğuna dikkat çekerek, şunları kaydetti:
“Kadirli Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda camilerimizi gülsuyu ile yıkayıp temizliğini yaptık. 27 camide bir hafta süren çalışmayı temizlik işleri müdürlüğünden 5’er kişiden oluşan 4 ekip yaptı. Ramazan ayı ibadetlerin daha yoğun yapıldığı ve dini duyguların daha yoğun yaşandığı bir aydır. İnsanlarımızın birbirine daha hoşgörülü olduğu, dayanışma ve yardımlaşmanın zirveye ulaştığı mübarek bir aydır.
Kültürümüzde özellikle de ibadet yaptığımız mekanların temizliği çok önemli. Daha önceki yıllarda olduğu gibi cami ve mescitlerimizi gülsuyu ile yıkayıp insanlarımızın huşu içerisinde ibadet yapmalarını arzuluyoruz.”