TOPLU NİKÂH İÇİN BAŞVURULAR BAŞLIYOR

0
148


Osmaniye Belediyesi, maddi imkânsızlık veya çeşitli nedenlerle resmi nikâhını yıllarca ertelemek zorunda kalan çiftler ile yeni evlenecek çiftler için ‘Toplu Nikâh Töreni’ düzenleyecek. Toplu nikâh töreni için başvurular 16 Eylül Cuma günü başlayacak, 26 Eylül Pazartesi günü sona erecek. Toplu nikâhtan yararlanmak isteyen çiftlerin 5 adet fotoğraf ve kimlik fotokopileri ile Osmaniye Belediyesi zemin katına kurulacak irtibat bürosundan başvuru yapabileceği belirtildi.
‘Mutlu Şehir, Mutlu Aile’ projesi dâhilinde düzenlenen toplu nikâh ile Osmaniye’de resmi nikâhı olmayan çiftin kalmamasını hedeflediklerini söyleyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, resmi nikâhın eşlerin ve çocuklarının geleceği açısından önemli olduğuna dikkat çektiği açıklamasında şunları ifade etti:
“Belediye olarak biz de şu veya bu nedenle resmi nikâhını yaptıramamış çiftlere yardımcı olmak durumundayız. Yıllardır evli olan ancak resmi nikâhları olmadığı için resmi işlemlerde birçok güçlükler çeken ailelerin bu sıkıntılarını çözmek istiyoruz. Ayrıca yeni evlenecek çiftlerimize de bir imkân sunuyoruz. Bu konuda mahalle muhtarlarımızdan toplu nikâha katılımı arttırmak ve resmi nikâhsız bir aile bırakmamak için önemli bir destek bekliyoruz. Toplu nikâh için bize başvuran çiftlerin tüm ücretleri, harcamalarını belediyemiz tarafından karşılanacaktır. Hemşerilerimin bu fırsatı kaçırmamalarını diliyorum”
 
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz