SUMBAS KAYMAKAMI AKTÜRK’TEN ANIZ UYARISI

0
147

Sumbas Kaymakamı Orhan Aktürk, anız yakmalarına karşı vatandaşları, tedbirli olmaları konusunda uyardı.
Kaymakam Aktürk, İlçe Tarım Müdürlüğünde düzenlene bilgilendirme toplantısında, Çukurova bölgesinde hasat mevsiminin başlamasıyla birlikte tarlalardaki anız yakılmasının yeniden gündeme geldiğini hatırlatarak, Osmaniye Valiliği Mahalli Çevre Kurulunun kararı ile Sumbas İlçe sınırları içerisinde anız yakılmasının yasaklandığını, bunun yanında aynı kararla yol kenarlarındaki otların ve meraların da yakılmasının yasak olduğunu söyledi.
Aktürk, vatandaşların konu hakkında bilinçlendirilmesi amacıyla İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri tarafından İlçe Merkezinde olduğu gibi belde ve köylerde toplantı yapılacağını anımsatarak, şunları kaydetti:
“Anız konusunda, belediyeler ve muhtarlıklar aracılığıyla gerekli duyurular yapıldı. Vatandaşlarımızın cezai müeyyidelerle karşı karşıya gelmemeleri konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz. Yaz mevsimi ile birlikte bölgenin orman bakımından zengin bir potansiyele sahip olması ormanlarımızın da yangınlara karşı korunması gerektiğini unutmayalım”
Aktürk, konuşmasının sonunda, gelecek nesillere iyi bir vatan bırakabilmek için anız ve orman yangınlarına karşı herkesin üzerine düşen görevi yapmasını istedi. Menderes Özat