SUMBAS KAYMAKAMI AKTÜRK’TEN KÖY ZİYARETİ

0
158

Sumbas İlçesi Kaymakamı Orhan Aktürk, İlçeye bağlı Çiçeklidere Köyünde incelemelerde bulundu.
İlçe Kaymakamı, Köy gezilerini İlçeye 25 kilometre mesafedeki Çiçeklidere Köyüne giderek sürdürdü.
Köy Muhtarı Yusuf Kuşçu’dan köyün sorunları hakkında bilgiler alan Aktürk, köylerimizin her türlü alt yapı problemlerini çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. İlçemizin en ücra köşesinde kalmış vatandaşımıza da devletimizin hizmetlerini götürmeye çalışıyoruz, dedi.
KÖYDES projesi kapsamında çalışmasına başlanacak yollarda da incelemelerde bulunan Sumbas Kaymakamı Orhan Aktürk, köylü vatandaşlarımızın 21. Yüzyılın gelişmişliğinden faydalanabilmeleri ve köylerinde rahat bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmelerini teminen her türlü altyapı sorununu çözmenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.
Köy Muhtarı Yusuf Kuşçu da, köylerinin fiziki olarak çok dağınık olduğunu ve köyün dağlık ve ormanlık alanlarda yerleştiğini, bundan dolayı hizmetin köye gelmesinde zaman zaman gecikmeler yaşandığını, buna rağmen hizmetin köylünün ayağına gelmesinde gösterilen gayretten dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi. Kuşçu, Köyde 1.200 nüfusun yaşadığını, yaz aylarında bunun ikiye üçe katlandığını, köylümüzün daha rahat ortamlarda yaşamaları bakımından gösterilen çabadan memnun olduklarını söyledi.
MENDERES ÖZAT