BİLTEPE’DE ARILARIN ve KELEBEKLERİN GÖSTERİSİ

0
139

Biltepe Okulları Anasınıfında ‘’Arılar ve Kelebekler’in’’ yılsonu gösterisi, Tiyatro ve Gösteri Salonunda gerçekleşti. Gösteriyi izlemek için öğrencilerin;  anne ve babalarının yanında büyük anne ve büyük babaların da katıldıkları görüldü.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Okul Müdürü Duran İSAOĞLU; ‘’ Okul öncesi eğitimin önemini vurguladı, çocukların sosyal, bedensel, zihinsel, duygusal yönden gelişimlerinin %70’inin  bu yaş döneminde tamamlandığını, öğrenmenin ve zihinsel becerilerin en hızlı olduğu dönemin de 0-6 yaş dönemi olduğunu, okul öncesi dönemdeki kazanılan becerilerin de kalıcı olduğunu belirtti. Biltepe Okulları; anasınıfında da eğitimin, takım çalışmasıyla yürütüldüğünü, anasınıfı öğretmenleri koordinesinde; resim, müzik, beden eğitimi, İngilizce, Bilişim Teknolojileri gibi beceri derslerinin branş öğretmenleri tarafından verildiğini açıkladı. Okul müdürü olarak çocuklardaki gelişimi yakından izlediğini, anasınıfı öğrencilerimiz için geçen hafta düzenlenen pijama partisindeki katılımın %90 oluğunu, düzenlenen pijama partisinde, öğrencilerin okulda öğretmenleriyle ve görevli ablalarıyla birlikte yatmalarının; onların duygusal yönden geliştiklerinin, kendilerine güven duyduklarının  bir göstergesi olduğunu söyledi.  Yapmış olduğumuz etkinliklere maddi manevi destek veren siz velilerime, velilerimin güvenlerini, takdirlerini kazanan öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, bu gecede görev ve rollerini en güzel şekilde yerine getirme sorumluluğunu üstlen çocuklarımıza ömür boyu sağlık başarı ve mutluluklar diliyorum,’’dedi.
Arılar ve Kelebeklerin müzik korosu;  Müzik Öğretmenleri Gamze Hanımın piyanosu eşliğinde izleyicilere konser verdi. Koroda, yıl içerisinde öğrenilen İngilizce şarkılardan örnekler sunuldu.
Çocukların; bölgelerin folklorik özelliklerini;  müzikleriyle kıyafetleriyle sergilemeleri, bu güzel görüntünün sonunda Türk Bayrağının açılmasıyla verilmek istenilen mesaj alkışlarla destek buldu. ‘’Anadolu Ateşi’’ gösterisi beğeniyle izlenirken büyükler ‘’ Bu çocuklar, büyümüş de küçülmüş mü? ‘’ dediler. Skeçler, dans gösterileri beğeniyle izlendi. Anneler program süresince çocuklarını izlerken duygusal anlar yaşadı.
Diğer etkinliklerde olduğu gibi bu gecede de organize çok mükemmeldi. Programın başından sonuna kadar takım çalışması açık olarak görüldü.
Programın bitiminde, gecenin hazırlanmasında ve sunumunda;  görev alan çalışanlar, öğretmenler, birinci sınıfı okutacak öğretmen  Aynur GÜRSOY, Okulun Genel Müdürü Mehmet ZENGİN, veliler adına Kadirli Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı İbrahim AYYILDIZ alkışlarla sahneye davet edildi. Kapanış konuşmasında İbrahim AYYILDIZ ; ‘’Veli ve bir eğitimci olarak okulun çalışmalarını; yakından izlediğini, beğendiğini, takdir ettiğini, söyledi, tüm çalışanlara başarılar diledi, teşekkür etti. Mehmet ZENGİN de programı keyif alarak izlediğini, çocukların görevlerini ve rollerini başarıyla yerine getirdiklerini, çocukların bu başarısının, eğitim başarısı olduğunu söyledi. Desteklerinden dolayı velilere teşekkür etti, özverili çalışmalarından dolayı öğretmenleri ve diğer çalışanları kutladı, çocuklara ömür boyu başarılar diledi.