ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER’DEN ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ULUSOY İÇİN MEVLİT

0
154

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki mayın patlaması sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Mehmet Ulusoy için Kadirli Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından mevlit okutuldu.
Geçen hafta Perşembe günü Çukurca’da arama tarama faaliyeti esnasında teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Ulusoy’un, Şehit Mustafa Yağız Mahallesindeki baba evinde yemekli mevlit okutuldu.
Kaymakam Necip Çakmak, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Alaaddin Eşsiz, Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Hakan Bozgedik, emniyet ve askeri personel ile birlikte dernek üyesi şehit ve gazi aileleri, şehit yakınları ve vatandaşların da katıldığı mevlitte Kuran-ı Kerim ve ilahiler okundu.
Kadirli Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Battal Işıkbol, şehit Ulusoy’un ailesine başsağlığı dileğinde bulunarak, düşmanlara karşı kin ve öfkenin dinmesi halinde milli ve dini şuurun yok olacağını söyledi.
Işıkbol, şehitlerin aileleri için gurur kaynağını olduğunu anımsatarak, “Her şehit babası gibi ben bir şehit babası olarak gurur duyuyorum. Onun aziz hatıralarına hep birlikte sahip çıkmak görevimizdir. Geçen haftaki hain saldırılarda 30 şehidimiz için milli yas ilan edilmeliydi. En azından ilçemizdeki şehit cenazesinde tören bitene kadar herkesin işyerini bir saat kapalı tutmasının isterdi gönlüm. Örneğin Belediye Başkanı Ömer Tarhan beyin konseri iptal etmesi ve Yadıoğlu Metro Market sahibi Kasım Yasdıoğlu’nun market çalışanlarının cenazeye katılmasına izin vermesi gibi. Şehidimize Allah’tan Rahmet ailesine yakınlarına başsağlığı diliyorum. Şehitlerimiz bizlerin gururudur.”dedi.
Şehit babası Zübeyir Ulusoy ise oğlu Mehmet’in sadece kendisinin değil tüm Türkiye’nin şehidi olduğunu belirterek, mevlit okutulmasında emeği geçen Kadirli Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyelerine ve diğer ilgililere teşekkür etti.                                      Menderes Özat-Efendi Erkayıran