“ATATÜRK VE CUMHURİYET” KİTAP SERGİSİ AÇILDI

0
178

Cumhuriyet’in kuruluşunun 88. yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde İlçe Halk Kütüphanesi’nde, “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu kitap sergisi açıldı.
Atatürk ve Cumhuriyet konulu kitap sergisinin açılışını Kadirli Kaymakamı Necip Çakmak ve açılışa katılanlar birlikte yaptılar.
Kaymakam Çakmak, bazı daire ve okul müdürleri ile davetliler sergiyi gezerek kitapları incelediler.
Kaymakam Çakmak, kütüphanelerin en hareketli, canlı olması gereken yerler olduğunu, ancak toplumumuzda okuma alışkanlığının giderek azaldığını, bunu tersine çevirmek gerektiğini söyledi.
İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Bilal Seyhan ise Atatürk ve Cumhuriyet konulu kitap sergisinde yaklaşık 300 kitap bulunduğunu ve serginin 30 Ekim’e kadar açık olacağını ifade etti.
Seyhan, Cumhuriyetimiz ve kazanımlarıyla ilgili birçok kitabın sergide yer aldığını ve tüm kitap dostlarını kütüphaneye beklediğini hatırlatarak, “1973 yılında hizmete açılan kütüphanemizde 18 bin 200 adet kitap, 50 çeşit süreli yayın, 2 çeşit günlük gazete ve 5 personeli ile hizmet vermektedir. Temennimiz halkımıza daha iyi imkanlarla daha iyi bir kütüphane hizmeti verebilmektir.”dedi.    Menderes Özat-Efendi Erkayıran