OSMANİYE BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİBİ 3000 KİŞİYE GIDA YARDIM PAKETİ DAĞITIYOR

0
91

Osmaniye Belediyesi tarafından yardıma muhtaç 3 bin ihtiyaç sahibine gıda yardım paketi dağıtıyor. Gıda yardım paketi dağıtımına Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde başlandı. İzdiham olmadan tek tek kolileri ihtiyaç sahiplerine verdiklerini söyleyen konu ile ilgili Belediye Meclis Üyesi Mehmet Özkan; “3000 koliyi tek tek burada ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza veriyoruz. Son koliyi teslim edene kadar burada çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ise;“Bu mübarek Ramazan ayında her sene olduğu gibi bu senede Osmaniye Belediyemiz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza koli diye tabir ettiğimiz kuru gıda yardımında bulunuyoruz. Yaklaşık 3 bin ailemize belediyemizin imkânları ve Osmaniyeli hayırsever insanlarımızın katkı ve destekleri ile oluşturmuş oldukları kolilerimizi dağıtıyoruz. Muhtarlarımız ve diğer kriterlere göre tespit etmiş olduğumuz mahallelerde ihtiyaç sahibi olduğuna inandığımız insanlarımıza bu kolileri mübarek Ramazan ayı içerisinde iaşe ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile dağıtıyoruz” şeklinde konuştu.
Osmaniye Belediyesi olarak rahmet ayında, bereket ayında ihtiyaç sahiplerinin, ihtiyacına merhem olmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Kara sözlerine şöyle devam etti: “Bu duygu ve düşüncelerle inşallah her geçen gün biraz daha artan oranda ve sayıda Osmaniyeli ihtiyaç sahibi hemşerilerimize bu desteklerimizi bu yardımlarımızı vermeye çalışacağız. Allah izin verirse inşallah ramazandan sonraki süreçte de Osmaniyeli ihtiyaç sahibi hemşerilerimize bir müjde vereceğim. Yaşamlarını kolaylaştırmak kendilerine maddi anlamda destek olmak adına bir uygulamamızı gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile bütün Osmaniyeli hemşerilerimin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Bu kolilerin hazırlanmasında bize destek olan Osmaniyeli hayırsever insanlarımızdan Allah razı olsun “ dedi.
Osmaniye Belediyesi tarafından dağıtımına başlanan Ramazan kolilerinin içerisinde pirinç, mercimek, bulgur, kuru fasulye, toz şeker, çay, zeytin, makarna sıvı yağ ve un bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz