TERÖRE KARŞI MİLLETÇE TAVIR ALALIM

0
90

BBP Osmaniye Merkez İlçe Başkanı Mehmet Aslan yaptığı açıklamada “Teröre Karşı Milletçe tavır alalım” dedi.
Aslan açıklamasında şunları kaydetti;
 
Özellikle son zamanlarda artan terör saldırıları artık terörün zirve yaptığını göstermektedir. Terör ve terör örgütüne destek olan unsurlar pervasızca Türk milletini ve devletini tehdit ediyor sözde özerlik söylemleriyle de gerilim siyasetini devam ettiriyorlar.
Hükümet ise sert açıklama ve terörü lanetleyen tavırlarla meseleyi çözeceğini sanmaktadır. Sayın başbakan ramazan ayını gerekçe göstererek bölücü terör örgütüne yönelik operasyonları bayram sonrasına bırakıldığı izlenimini vermektedir. Bu tavır yanlıştır. Devlet vatandaşının ve tabi kendi güvenlik görevlilerinin can, mal ve namus güvenliğini sağlamak zorundadır. Bu zorunluluk 7 gün 24 saat 365 gün olmak durumundadır.
 
Terör örgütü ramazan dinlemiyor, canımızı yakıyor, kanımızı döküyor biz de bayram sonrası edebiyatı ile olayları erteliyoruz. Terör örgütü rest çekiyor onu bile göremiyoruz. Devlet sen bir dakika bile beklemeden kandili bombalarsın hainleri inlerinde boğarsın neden bayram sonrasını bekleyecekmişiz uçakların havalanması, tankların yürümesi, topların ateş alması için zamana ihtiyacımız varsa, birilerinin müsaadesine muhtaç isek vay halimize bugünden tezi yok bu terör saldırılarına misliyle cevap vermek gerekiyor.
 
Bu dakikadan sonra söylenecek sözler, sert açıklamalar havanda su dövmek tabirinde değerlendirilecektir. Şayet bıçak kemiğe dayanmışsa yapılması gereken o bıçağı tutan eli kökünden kesip atmaktır. Gerisi lafı güzaftır. Bu duygu ve düşünceler içerisinde herkesi sorumluklarının gereğini yerine getirmeye davet ediyorum.  Bu gün sabah saatlerinde meydana gelen mayın patlaması sonucu rahmeti rahmana kavuşan Şehitlerimize bir kere daha Allah’tan rahmet  diliyor, başta şehit aileleri olmak üzere TSK ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz