OSMANİYE BELEDİYESİ SODES’E 20 PROJE HAZIRLADI

0
113

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansının SODES kapsamında bölgenin sosyal, kültürel ve ekonomik alanında kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla yaptığı teklif çağrısına Osmaniye Belediyesi hazırladığı projelerle büyük önem verdiğini gösterdi.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, “Osmaniye Belediyesi olarak kentimizin sosyal ve kültürel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak 20 adet sahibi olduğumuz 5 adet ortak olduğumuz toplam 25 adet projeyi Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansına teslim ettik.” dedi.
Hazırladıkları 20 projenin toplam mali talep tutarının 2.511.000,00 TL civarında olduğunu belirten Başkan Kara, ortak oldukları 5 projenin de toplam mali talep tutarının 428.200,00 TL civarında olduğunu söyledi.
Bu projelerle şehrin sosyal ve kültürel açıdan kalkınmasını ve gelişmesini amaçladıklarını dile getiren Başkan Kara; “Kalkınma ajansları devlet tarafından ekonomik olarak desteklenen kuruluşlardır. Aynı zamanda belediye, özel idare gibi yerel kaynakların destekleriyle de bütçelerini oluşturmaktadırlar. Dolayısıyla burada kalkınma ajansı aracılığı ile SODES kapsamında şehrimize tanınan önemli bir kaynak var. Bu rakamın şehrimiz için kullanılması için biz de belediye olarak projelerimizi hazırlayarak teslim ettik. Tabi bu projelerin tamamı kabul edilecek değildir. Burada projeler yarışacaktır. Tarafsız ve konusunda uzman kişiler tarafından incelenecek projelerde ilimiz için hani proje daha önemli ise o kabul edilecektir. Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi yaptığımıza inanıyorum. İnşallah kabul edilen projeler açıklandığında iyi bir sonuç alırız. Bu projeler hayata geçirildiğinde toplum içerisindeki diğer kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri ile birlikte hareket edebilme yeteneği ortaya çıkacaktır” şeklinde konuştu.
Osmaniye Belediyesi’nin SODES kapsamında hazırladığı projelerin isimleri şunlar. ‘Benimde Bir Tiyatrom Olsun, Spor Okulları ve Spor Eğitim Merkezi, Çocuk Gelişim ve Spor Eğitim Merkezi, Olimpik Hokey Sahası, Birlikte Oynamamıza Engel Yok, Mutlu Çocuk Kütüphanesi Kitap Şenliği, Kadın Erkek Elele İnsanca Bir Geleceğe, Kültürel ve Mesleki Eğitim Merkezi, Kültür ve İstihdam Gelişimi İçin Kadınlar Kahvehanesi ve Mesleki Eğitim Atölyesi, Gezici Sinema, Mahalleler Arası Futbol Turnuvası, Gençlik Eğitim Merkezi, Kentimi Seviyorum, Evlilikte Mutluluk, Yaşamayı Seviyorum, Geri Dönüşümü Destekliyorum, Çocuklara Satranç Öğretimi, Spor Kursu, Haydi Çocuklar Parka, Annemden Gelen E-Posta, AR-GE Çocuk’
Osmaniye Belediyesi’nin SODES kapsamında ortak olduğu projelerin isimleri şunlar: ‘Görme Engelliler Bilgisayar Eğitim Merkezi, Uluslararası 15. Çukurova Aşıklar Bayramı ve Kültür Festivali, : Evime Bakarım Motifleri Atarım, Sahip Çıkmak ve Tanıtmak İçin Çek, Fotoğrafçılık ve Kısa Film Kursu, Kralların Oyunu Satranç