OKÜ’nün Sesi Sosyal Medyadan da Duyuluyor…

0
165

Günümüz iletişim ağlarının en önemli kanalı haline gelen Sosyal Medya’nın, Üniversiteler tarafından aktif şekilde kullanımının ölçüldüğü ve sıralandığı bir araştırmada, henüz genç bir Üniversite olan Korkut Ata Üniversitesi, Türkiye’deki ilk on Üniversite arasına girmeyi başardı.
Futurarts’dan Hasan Çağlayan DÜNDAR ve Samet ÇELİK tarafından yapılan ve Türkiye’deki tüm Üniversitelerin  (106 devlet, 55 vakıf) kurumsal sosyal medya hesaplarının dikkate alındığı araştırmada, Facebook, Twitter, Friendfeed, Linkedin, Formspring, Foursquare, Youtube, Dailymotion, Vimeo, Flickr, Blogger ve Tumblr sosyal medya ağları özellikle incelendiği bildirildi.
Güncel gelişmelerin, haberlerin sosyal medya ağları üzerinden aktif olarak takip edilmesinin vurgulandığı araştırmada, Üniversite tercihlerinde de aynı yöntemin uygulanmasına dikkat çekildi.
Dünyada 717 milyon kullanıcıya sahip olan, Türkiye’de ise 30 milyon üye sayısı ile Dünya sıralamasında 5. olduğumuz Facebook’un Üniversiteler tarafından en çok kullanılan Sosyal Medya mecrası olduğu sonucuna ulaşılan araştırmada, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi pek çok köklü Üniversite ile aynı sıralamada yer aldı.