MÜFTÜLÜĞE ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI ZİYARET

0
123

Kadirli’de, bir gurup lise öğrencisi Camiler ve Din Görevlileri Haftası çerçevesinde İlçe müftülüğünü ziyaret etti.
İlçe Müftüsü Orhan Öncü, makamında kabul ettiği Kadirli Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerine, müftünün, vaizin, imamhatibin ve müezzin kayyımın ne anlama geldiğini ve bu görevde bulunan insanların ne gibi görevler icra ettiği konularında bilgi verdi.
Öncü, camilerin yerli veya yabancı, zengin veya fakir, köylü veya şehirli, herkesi bünyesinde toplayan mekanlar olduğunu anlatarak, “Camiler, bir ülkenin, Müslüman ülkesi olmasının mührü ve tapu senetleridir. Camiler; aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığımız mabetlerdir. Üzüntülerimizi giderdiğimiz, moralimizi müspet anlamda düzelttiğimiz, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz ve pekiştirdiğimiz yerlerdir. Bizi bu önemli günümüzde ziyaret ederek onurlandırdığınız için teşekkür ederiz”dedi.
Kadirli Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Ömer Faruk Şerbetçi ise her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanan Camiler ve Din Görevlileri haftası sebebiyle ziyaret gerçekleştirmekten mutlu olduklarını ifade ederek, tüm din görevlilerine çalışmalarında başarılar diledi. Menderes Özat