KADİRLİ KAYMAKAMI ULUSOY'A GÖRKEMLİ UĞURLAMA

0
123

Kadirli Kaymakamlığı görevinden Trabzon’un Akçaabat ilçesine atanan Abdul Rauf Ulusoy için kalabalık bir katılımla uğurlama töreni düzenlendi.
Kaymakamlık binası önünde düzenlene uğurlama törenine, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürsoy,  birçok daire ve okul müdürü, mahalle ve köy muhtarları, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Ulusoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, herkesten helallik isteyerek, Kadirli’de 5 yıldan bu yana görev yaptığını ve bu sürenin çok çabuk geçtiğini söyledi.
Artık kendisinin de bir Kadirlili olduğunu ve bununla gurur duyduğuna dikkat çeken Ulusoy, şunları kaydetti:
“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı ile görev yapıyorum. Çünkü insan olmazsa bizim işimiz olmaz. Onlarla birlikte aynı çatı altında aynı havayı teneffüs ederek yaşıyoruz. Birçok başarılı çalışmalara imza attığımıza inanıyorum. 5 yıl geçti şimdi benim veda etme zamanım geldi. Bu son günde beni yalnız bırakmadığınız ve böyle büyük bir katılım sağladığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Beni çok duygulandırdınız. İlçede görevli olduğum sürece hizmet etmek için elimden gelen her türlü gayreti gösterdim. Bu hizmeti ifa ederken birlikte çalıştığım arkadaşları kırmamaya çalıştım. Ama yine de eğer kırdığım kimseler varsa haklarını helal etsinler. Ben herkese hakkımı helal ediyorum. Herkesten Allah razı olsun.”
Kadirli’de ilk defa ilçeden ayrılan bir kaymakam için kalabalık bir katılımla uğurlama yapıldığı belirtilirken, katılanlar Kaymakam Ulusoy’un Kadirli için çok çalışkan bir mülki amir olduğu ifade edildi.
Menderes Özat-Efendi Erkayıran