DOĞAKA GENEL SEKRETERİ SERDENGEÇTİ BORSA BAŞKANI BALCILAR'I ZİYARET ETTİ

0
137

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti Kadirli Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Balcılar’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu.
Ticaret Borsası Binasında Mehmet Balcılar ve Ticaret Odası Başkanı Hasan Kastal’ında hazır bulunduğu ziyarette DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti borsa ve odaların proje çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Ticaret Borsası Laboratuarını da ziyaret ederek teknik bilgiler alan DOĞAKA Genel Sekreteri Serdengeçti şunları söyledi;
DOĞAKA’nın misyonu; Yenilikçilik ve girişimcilik kültürü ile yerel potansiyelleri harekete geçirerek, ulusal ve uluslararası düzeyde kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasında köprüler oluşturarak ekonomik ve sosyal kalkınmaya giden yolu inşa etmektir. Serdengeçti konuşmasının devamında şunları anlattı;
Vizyonumuz; Ekonomik, sosyal ve demokratik birikimi geliştirerek; doğal ve kültürel çevreyi koruyarak; Tarım, Teknoloji, Ticaret, Taşımacılık ve Turizm alanlarında Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun lider bölgesi olmaktır. Bugün aynı bünyede olan oda ve borsa başkanımızın ortak çalışmaları her zaman başarı getirir”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Balcılar ise DOĞAKA hibe destek projelerinden borsa olarak faydalandıklarını Doğu Akdeniz bölgesinin DOĞAKA ile kalkınacağını bu destek programları sayesinde kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının projelerini DOĞAKA ile hayata geçirebilirler dedi.
Ziyarette Kadirli Ticaret Odası Başkanı Hasan Kastal ise DOĞAKA’ya herkesin proje sunmasını isteyerek şunları kaydetti;
“DOĞAKA bölgemizin kalkınması için bir fırsattır. Bu nedenle girişimcilik ruhu olan herkesin projelerini DOĞAKA destekleriyle hayata geçirebilirler. İlçemize gelerek bizleri aydınlatan ve her fırsatta seminerler veren DOĞAKA genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti’ye ve DOĞAKA çalışanlarına teşekkür ederim”
Haber: Efendi Erkayıran – Menderes Özat