Fenerbahçe ve Değiştirilen Gündem…

0
149

BBP Osmaniye Merkez İlçe Başkanı Mehmet Aslan yaptığı açıklamada şike operasyonuyla gündemin meşgul edilerek halkın uyutulduğunu söyledi.
Aslan açıklamasında;
 
Şu anki gündem ;
Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yapmış olduğu iddia edilen şikeler…
Basın bunu yazıyor,bunu konusuyor.Suni bir gündem oluşturuluyor ülkemizde.Halkımız Fenerbahçe olayı ile uyuytulmaya çalışılırken arka odalarda neler oluyor?
Fenerbahçe için binler sokağa dökülüyor.Yanınızdayız iması veriyor taraftarları takımlarına.Millet Fifa’dan Uefa’dan TFF’den gelecek açıklmayı bekliyor pür dikkat.
Hakkari Yüksekova’da İki askerimiz sokak ortasında hunharca şehit edliyor ve kimseden tık çıkmıyor.

Çünkü bizim derdimiz  Fenerbahçe…
Tarihte ilk kez Gazi Meclis’imizde ciddi boyutta bir yemin krizi yaşıyor.
Pkk’nın sivil kanadı Barış ve Demokrasi Partisi Diyarbakır’da kendi meclisini kuruyor.Yandaşları ellerinde ”Savaşa Hazırım” pankartları ile sokaklarda dolaşıyor.Liderleri özerklik nidaları atıyor.
Bölücübaşı, Bebek Katili, Terör örgütü lideri,BDP’ye yemin çağrısı yapıyor,bir haftada yedi şehitveriyoruz,sokak ortasında iki askerimiz şehit ediliyor,Pkklılar Diyarbakır’ın ortasında kimlik kontrolü yapıp ikisi asker üç kişiyi rehin alıyor.Ve biz hala Fenerbahçe’yi konuşuyoruz…
Bülen Arınç TRT’den sorumlu Devlet Bakanı’yken RTÜK müdürü Zahid Akman’ın Deniz Feneri Davası’nda ciddi boyutta ismi geçiyor.Usulsüzlüğe adı karışıyor.Bülen Arınç ve Hükümet arkasında duruyor, Zahid Akman’ın.Şimdi Deniz Feneri Davası’nda Zahid Akman tutuklanıyor.Ama kimse bunu konuşmuyor.
Çünkü gündem  Fenerbahçe…
Dışişeri Bakanımız Ahmet Davutoğlu deyim yerindeyse Kıbrıs’ı Avrupa Birliği’nin kucağına bırakıyor.Sessiz sedasız bir referandum planı yapılıyor.Biz uyuyoruz..
Ben bu yazıyı kaleme alırken TFF Başkanı Aydınlar açıklama yapıyor : Lig planlandığı gibi 5 Ağustosta başlıyacak şuan elimizde bir bilgi yok.Ne tesadüftür ki Aydınlar bu açıklamayı yaptığı anda CHP’li vekiller de yemin krizine bir son verip mecliste yemin ediyorlar.Zamanlama gerçekten dikkate değerTemiz futbol, temiz Türkiye diyerek bir operasyon başlatıldı. Sonuçta Fenerbahçe belki küme düşürülecek ama mutlaka Türk devleti bu sürecin sonunda şampiyon olacaktır.