23.ZORKUN YAYLASI ÇOCUK ŞENLİĞİ YARIŞMA KAYITLARI BAŞLADI

0
176

Osmaniye Belediyesi tarafından bu yıl 23.’sü düzenlenecek Zorkun Yaylası Çocuk Şenliği yarışmaları için kayıtlar başladı.
Osmaniye’nin en önemli kültür organizasyonu olan geleneksel Zorkun Yaylası Çocuk Şenliklerindeki sportif ve yöresel yarışmalar için kayıtlar Belediye Zorkun Bürosu’nda oluşturulan kayıt bürosuna yapılıyor. Şenlikte büyük ilgi gören spor müsabakalarının yanı sıra gıç gıç ve çuval yarışı gibi yöresel yarışmalar da yer alıyor.
18 Temmuz saat 17.00’da Zorkun Çocuk Şenliği Tepesi’nde Samet Aybaba Futbol Turnuvası ile açılışı yapılacak 23.Çocuk Şenliği, 22,23 ve 24 Temmuz tarihlerinde yapılacak final programları ile sona erecek. Şenliğin final günün olan 24 Temmuz Pazar günü saat 12.30’da ise pop müziğin güçlü ve sevilen ismi Refet El Roman, halk konserinde sevenleri ile buluşacak.
Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Şenliklerimizde 20 dalda, 40 kategoride yarışmalar düzenledik. Bu yıl katılımın daha yüksek olmasını bekliyoruz. 7’den, 77’ye büyüğü ile küçüğü ile herkesi 23.Çocuk Şenliği’ne bekliyoruz.”dedi.