KADİRLİ CHP’DE TOPLU İSTİFA

0
154


Kadirli’de, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yönetimi topluca görevlerinden istifa etti.
11 kişilik yönetim kurulu ile birlikte Osmaniye İl Başkanlığı’na istifa dilekçelerini sunduklarını belirten CHP Kadirli İlçe Başkanı Mehmet Amanvermez, ” 9 yıldır sürdürdüğüm ilçe başkanlığı görevimden istifa ediyorum” dedi.
CHP Osmaniye İl Başkanı Kemal Tabak ve İl Saymanı Ali Duracan’a istifa dilekçelerini verdiklerini söyleyen Amanvermez yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“Uzun Sayılacak bir siyasi süreci birlikte yaşadı. Karşımıza çıkan engelleri beraberce aşmaya çalıştık. Partimizin başarılı olması ortak arzumuz ve hedefimiz olmuştur. Bunu bütün samimi duygularımla aktarıyor, bilgilerinize sunuyorum. Siyasal yaşamlarımız içerisinde iletişim eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğüm yapay ayrışmaların, yanlış anlaşılmaların sıklıkla yaşandığını biliyorum ve bunlardan dolayı büyük üzüntüleri beraberce yaşadık, birlikte hüzünlendik.
Sağlıklı iletişim kurabilseydik, birbirimizi daha iyi anlamaya biraz daha gayret edebilseydik coşkuyu, heyecanı ve paylaşımcı bir mutluluğu hep birlikte yaşayacağımıza inanıyordum. Bu anlayışların hayata geçmemiş olması beni derinden yaralamıştır. Acılar yaşatmıştır. Cumhuriyet Halk Partisinin onurlu mücadelesine her düzeyde katkı sunmaya destek olmaya devam edeceğiz. Yönetici olmamız bu desteklerin bir ön koşulu olmamıştır, olmayacaktırda…
Partimizin ve ilçemizin siyasi geleceği bakımından benim ve arkadaşlarımın bir özveride bulunması bekleniyor, bunu isteyen insanlarımızın duygularını, hislerini anlayarak, dikkate alarak, partimizin daha coşkulu ve katılımcı bir yaklaşımı hayata geçirmek, başka bir değişle partimizin önünün açılması için çok sevdiğim CHP İlçe başkanlığı görevimden Yönetici arkadaşlarımla birlikte istifa ediyoruz. Bu istifamızın partimize ve ilçemize hayırlı olmasını yürekten dileyerek bütün siyasi dava arkadaşlarımıza, partililerimize samimiyet ve içtenlik dolu duygularımızla saygılarımızı, sevgilerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.
CHP’den istifa edenler ise şunlar;
Kadirli İlçe Başkanı Mehmet Amanvermez, İlçe Sekreteri Gülsüm Angın, Örgütlenmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Osman Sağlam, Gençlik Kollarından sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı İlbey İspir, Halkla İlişkilerden sorumlu Başkan yardımcısı Selçuk Öcalan, Hukuk ve seçim işlerinden sorumlu Başkan yardımcısı Sinan Veziroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Hülya Özdemir, Fikri Çam, Erol Gültekin, Kamil Angın ve İsmail Güler toplu istifa etti.