EMNİYETTEN VATANDAŞLARA ÖNEMLİ UYARI

0
135

 
Kadirli İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri, yaşanabilecek hırsızlık olaylarına karşı vatandaşlara broşür ve afiş ile uyarılarda bulundu.
Okulların kapanması ve tatil mevsiminin başlaması dolayısıyla yaşanabilecek hırsızlık olaylarına karşı, Kadirli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından önemli bir çalışma başlatılarak vatandaşların hırsızlık olaylarına karşı dikkatli olmalarını istedi.
Apartmanlara tek tek giren ve vatandaşları uyaran polisler, tatile giderken mutlaka kapıların ve pencerelerin kilitli olduğunu kontrol etmelerini, tatilde olduklarını en yakın komşularına bildirmelerini ifade etti.
Polisler, 155 Polis imdat telefonunun 24 saat kesintisiz hizmet verdiğini belirterek, vatandaşların mahalle ve sokaklarında şüpheli bir durum olduğunda 155 polis imdat telefonunu aramalarını belirterek, emniyet ekiplerinin duruma kısa sürede müdahale edeceklerini söyledi.
Hırsızlıklara karşı alarmında çok önemli olduğunu vurgulayan emniyet görevlileri, evden çıkarken anahtarları paspas altına veya ayakkabı içerisine gizlemenin yanlış olduğunu ve hırsızların ayakkabı ve paspas altlarını kontrol ederek evlere daha rahat gireceklerini, bu sebeple anahtarları üzerlerine almalarını veya güvendikleri bir kişiye bırakmalarını belirtti.
Efendi Erkayıran-Menderes Özat