ÇUKUROVA DERSHANESİNDEN KIZILAY’A KAN BAĞIŞI

0
155

İlçemizde kurulduğu günden bu yana onbinlerce gencimizi geleceğe hazırlayan her yıl yüzlerce öğrencisini üniversiteli yapan ilçemizin önde gelen dershanesi Çukurova Dershanesi’nden Kızılay’a büyük destek.
‘Kan hayattır’ diyen dershane rehber öğretmeni Uğraş Kurt kan bağışı için düzenlenen kampanyaların ülkemizin geleceği için önemine değindi. “ ülkemiz de her gün onlarca insanımız çeşitli kazalarda hayatlarını kaybetmekte veya yaralanmaktadır. Birçok insanımız ise bu kazalardan yaralı olarak kurtarılmasına rağmen hastaneye ulaştırıldığında yeterli veya uygun kan bulunamadığı için hayatını kaybetmektedir. Ülkemizin deprem bölgesi olması da kan bağışının önemini arttırmaktadır. Bir çok depremzede yurttaşımız enkaz altından sağ olarak kurtulduğu halde hastanelerde uygun kan bulunamadığı için hayatını kaybetmektedir.
“Bağışta bulunan her bağışçı bir hayat kurtarır”  gerçeğinden yola çıkan Çukurova Dershanesi olarak bizler için eğitim-öğretim;  sadece gençlerimizin bir üniversiteye yerleştirilmesi veya meslek sahibi olabilmesi değil; üniversiteli, meslek sahibi ve aynı zamanda sosyal sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmektir.
Dershane rehber öğretmenlerinden Hud Demirel ise “Trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın bizim verdiğimiz kanla kurtulmasının bize verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Bağışımız çok insancıl ve onurlu bir davranıştır.” şeklinde konuştu.
Çukurova dershanesi olarak bize bu fırsatı sunan ve binlerce yurttaşımızın her zaman yanında olan Türk Kızılay’ına, kampanyamıza katılan yüzlerce öğrenci, öğretmen ve personelimize sonsuz teşekkür ediyoruz.”