Sumbas Milli Eğitim, öğretmenleri ve Ailelerini Yemekte buluşturdu

0
153

Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçede görev yapan öğretmenler ile ailelerini yemekte buluşturdu.
İlçe Kaymakamı Fikret Dağ yemekte yaptığı konuşmada; Öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı. Van depreminde hayatını kaybeden başta öğretmenler olmak üzere, tüm vatandaşlara rahmet dileklerimi sunuyorum dedi.
Dağ, eğitimin sorunları hep birlikte el ele verilerek çözülecektir. Bugün bu birlikteliği ve tüm öğretmenlerimizi bir arada görmenin mutluluğunu yaşıyorum dedi.
Eğitimin sorunlarını çözmeye yönelik önümüzde önemli fırsatlar var. Avrupa Birliği fonlarından yararlanmak için projeler üretmemiz gerekiyor. Bu projelerin üretilmesinde tüm öğretmenlerimizin katkısını bekliyorum. Yapılacak projelerin hayata geçirilmesiyle, Sumbas’ta eğitimin fiziki eksikliklerinin ortadan kalkacağına inanıyorum. Dedi.
Kaymakam Dağ, eğitimcilerle birlikte olmaktan mutlu olduğunu belirttiği konuşmasının sonunda onlara başarılar diledi.
Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Şahin de, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.        Öğretmenliğin çok zor ve kutsal bir meslek olduğunu vurgulayan Şahin, Van’da meydana gelen depremde hayatını kaybeden öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum dedi.
Gelecek nesilleri yetiştirmek siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde olacaktır. Bunun bilincinde olarak, sadece maddi boyutu düşünmemiz söz konusu değil. Yaptığımız işin manevi boyutunu da düşünmek zorundayız. Biz üzerimize düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirdiğimiz zaman, her zaman takdirle anılacağız. Ama üzerimize düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirmediğimiz zaman vebal altında kalacağımızı unutmayalım dedi. Tüm öğretmenlere başarı dileyen Şahin, yemek programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Kadirli Öğretmenevinde düzenlenen yemeğe Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Kırpık ile İlçede görevli tüm öğretmenler ve aileleri katıldı.                 Menderes ÖZAT