BİLTEPELİ ÖĞRENCİLER ALANYA ‘DA YABANCILARLA SOHBET EDİYORLAR

0
210

Biltepe’den bir grup öğrenci öğretmenleriyle birlikte Alanya’da tatil yaparken dil öğrenmeyi birinci sıraya koydular. Bu öğrenciler, her fırsatta yabancılara kendilerini tanıtıp İngilizce konuşuyorlar. Denize gittiklerinde, çarşıda gezerken, apart otelin havuzunda yüzerken hemen yabancılara yaklaşıp İngilizce olarak kendilerini ifade etmeye çalışıyorlar.
Turistlerle iletişimde zorlandıklarında öğretmenleri Önder SAYMAN’ı buluyorlar. Turistler öğrencilerin; kendileriyle iletişim kurmak istemelerine, İngilizce öğrenmek için gayret göstermelerine mutlu oluyorlar. Turistler, öğretmenleri Önder SAYMAN’a öğrencilerin çok saygılı, sevimli, cana yakın olduklarından söz ediyorlar.
Biltepeli öğrenciler tanıştıkları turistleri Kadirli’ye davet etmekten de geri kalmıyorlar. Onlar Kadirli’yi anlatırken; turptan, fıstıktan, kebaptan ve Biltepe’den bahsediyorlar.
BİLTEPE, ALANYA TÖMER’le EL ELE
Biltepe’den bir grup öğrenci Okul Müdürü Duran İSAOĞLU ve öğretmenleri Ragıp MAVİ, Ayfer TEKEREK, Tezay ZİYANOĞLU, Önder SAYMAN’la birlikte Alanya’da bulunuyorlar. Öğrenciler TÖMER Alanya Şubesinde İngilizce kursu görüyorlar.
Öğrencilerin kurstan azami derecede yararlanmaları için; Tömer ve Biltepe’nin yönetici ve öğretmenleri ele ele çalışıyorlar. Öğretmenler; motive, zümre , şube öğretmenleri ve değerlendirme toplantısı yapıyorlar, kararlar alıyorlar. Öğrencilere öğretmenleri tarafından kursta verilen ödevlerin yapılması için apart otelin bahçesinde etütler yapılıyor. Bu etütlerde öğretmenlerimiz yapılan ödevleri kontrol ediyorlar. Ayrıca öğrencilerin yapmakta zorlandıkları konular, İngilizce öğretmenleri Önder SAYMAN tarafından yeniden anlatılıyor.
Okul Müdürü Duran İSAOĞLU, konu ile ilgili olarak şunları söyledi :’’Alanya TÖMER; şube Müdürü Duygu Hanım’a ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin İngilizce öğrenmeleri için özverili çalışıyorlar. Alanya’da bulunan bizlerle sinerji oluşturuyorlar. ‘’dedi.