Devlet Bahçeli Eniştesini Toprağa Verdi

0
232

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, memleketi ve seçim bölgesi Osmaniye’de vefat eden eniştesi 78 yaşındaki Mustafa Necati Fettahlıoğlu’nu toprağa verdi. Devlet Bahçeli, 75 yaşındaki ablası Nurten Fettahlıoğlu’yla birlikte taziyeleri kabul etti, cenaze töreninde eniştesinin naaşını omuzunda taşıdı, mezarını sulayıp, dua etti.
Osmaniye Devlet Hastanesi’nde kalp rahatsızlığı ve şeker hastalığı nedeniyle 14 gündür tedavi altında tutulan emekli banka müdürü, 3 çocuk babası Mustafa Necati Fettahlıoğlu, dün akşam vefat etti. Fettahlıoğlu’nun ölümü Osmaniye’de büyük üzüntü yarattı. Vefat haberini alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün öğle saatlerinde karayolu ile Osmaniye’ye gelip, eniştesini son yolculuğuna katıldı.
Merhum Fettahlıoğlu’nun naaşı, Osmaniye Devlet Hastanesi morgundan alınıp, Esenevler Mahallesi İstasyon Caddesi’ndeki evine getirildi. Burada kısa bir süre bekletilen cenaze, daha sonra aynı mahalledeki Bahçeli Camii’ne getirildi. Osmaniye İl Müftüsü Ramazan Çortul’un kıldırdığı cenaze namazına yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Namazın ardından Devlet Bahçeli de eniştesinin naaşını bir süre omuzunda taşıdı. Daha sonra cenaze aracına konulan Fettahlıoğlu’nun tabutu Osmaniye Asri Mezarlığı’na getirildi. Merhum Fettahlıoğlu, aile kabristanında toprağa verildi.
Defin işleminin ardından mezarı sulayan Devlet Bahçeli, mezar taşına dokunup, dua etti. MEZARINI SULADI
Bahçeli, aynı mezarlıktaki babası Salih, annesi Saniye’nin mezarlarını da ziyaret ederek dua etti.
MHP Osmaniye milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, Osmaniye Belediye Başkanı MHP’li Kadir Kara, Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, ilçe ve belde belediye başkanları ile siyasi partilerin temsilcilerinin katıldığı cenaze törenine, ‘Balyoz Planı’ davasından tutuklu bulunan MHP İstanbul Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan adına gönderilen çelenk dikkat çekti. Cenaze törenine Nurten Fettahlıoğlu katılmadı.
Devlet Bahçeli, daha sonra eniştesinin evine gidip, taziyeleri kabul etti.