HOZULU “GIDASI; KAOS, GERİLİM VE İSTİSMAR OLANLARIN DOYMADIKLARINI GÖRÜYORUZ”

0
189

MHP Merkez İlçe Basın Sözcüsü Ali Talip Hozulu yaptığı açıklamada; Ülke yönetimine ilişkin ekonomik, sosyal ve siyasal ciddi bir projesi olmadığına inandığımız iktidarın; gösteriş, gerilim, istismar ve insafsızlık politikasına devam edeceği anlaşılıyor” dedi.
Hozulu yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;
“Devleti ayakta tutan temel dinamikleri gizli ajandasını uygulayabilecek bir yapıya kavuşturmak için önce bozan, sonra isteklerini karşılayabilecek şekilde yeniden dizayn eden iktidar,  DURMAK YOK, YOLA DEVAM Parolası çerçevesinde kaldığı yerden devam ediyor. İşte örnekler:
—Seçimde istediği sayısal çoğunluğu bulamayan, MHP yi meclis dışına atamayan, CHP’yi ya da BDP’ yi yedeğine alamayan iktidar, biraz da muhalefetin saflığından yararlanıp TBMM’sini de amaçladığı istikamete  (Kaosa)yönlendirdi.
Balkonda dillendirilen, helalleşme, demokrasi ve insan hakları masallarının aksine, kendinden olmayan seçilmişlerin bir kısmını REHİN MİLLETVEKİLİ haline dönüştürürken ana gövdelerden ikisini de meclis dışına iterek sancılı bir dönemi başlatmış oldu.
—Sayıları Dokuz Milyonu bulan ve istisnasız iKTİDARA oy veren YEŞİL KART sahiplerine gelen müjde gündeme bomba gibi düştü, “Aylık geliri asgari ücretin üçte birine tekabül edenlerin, yani 220 liraya sahip olanların kartları iptal edilecek, Genel Sağlık Sigortasına aktarılacak bu kişiler primlerini kendileri yatıracaktır”. Biraz insaf, biraz insanlık sahibi olanların alınan kararı rasyonel bulması ve içine sindirmesi mümkün müdür?
—Geçmiş iki dönemi, gerilim, çatışma, kutuplaşma ve yandaşları ihya etme projeleri ile heba edip Sosyal Devlet olamayanlar, bir bölüm insanımızdan daha vaz geçmiş olmalı ki 5 Temmuzdan itibaren İlkokul Mezunlarına Ehliyet alma yolunun kapandığını duyurdular. TÜİK’in verilerine göre sayıları 18 milyonu bulan bu insanların da işsizler gurubuna dâhil edilmesini ahlaki ve insani bulmadığımızı belirtmek istiyoruz.
İlkokul Mezununa, Milletvekili ve Bakan olma yolunu kapatmayan yasaların, Sürücü Belgesi konusundaki olumsuzluğunu anlayamıyoruz. Sürücü Belgesi alabilmek için önemli olan; araç kullanma becerisini kazanmış olmak, trafik işaret ve levhalarını tanımak ve kuralları biliyor olmak değilmidir?O halde yapılmak istenen nedir?
Avrupa Birliği Ülkelerinin birçoğunda Sürücü Belgesi almak için OKUR-YAZAR olmanın yeterli olduğunu biliyoruz. Eşitlik ve İnsan Hakları ilkelerine uygun bulmadığımız söz konusu yasanın uygulamasının bir an önce durdurulmasını, yokluk ve yoksulluk nedeniyle Orta Okulu okuyamamış insanlarımızın açlığa terk edilmemelerini bekliyoruz.”