BELEDİYE’DEN ÜCRETSİZ YAZ SPOR OKULU BAŞLIYOR

0
319

Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, öğrencilerin yaz tatilini spor yaparak değerlendirmesi ve geleceğin sporcularının yetiştirilmesi amacıyla her yıl düzenlenen ücretsiz yaz spor okulu için kayıtların başladığını söyledi.
Başkan Tarhan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Kadirli Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerinden birisi olan sportif faaliyetlerde 7 – 14 yaş arası çocuklara yönelik basketbol, karate, futbol ve voleybol branşlarında açılan Yaz Spor Okullarına kayıtların 30 Haziran Perşembe günü mesai bitimine kadar devam edeceğini ifade etti.
Ücretsiz bu sportif çalışmaya katılmak isteyenlerin geç kalmamasını isteyen Başkan Tarhan, “Kayıtlarda öğrencilerimiz, sağlık raporu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet resim getirsinler. Kayıt sırasında velilerin de olması gerekiyor. Müracaatlar, Eski Belediye Düğün Salonundaki Kadın Faaliyetleri Merkezi’ne yapılacak. Tek dönem halinde yapılacak Yaz Spor Okullarında, tüm öğrencilere belediyemiz tarafından tişört, şort, şapka ve çorap gibi spor malzemesi ücretsiz olarak hediye edilecek. Allah izin verirse geleceğimiz olan gençlerimize hep birlikte sahip çıkarak olumsuzluklardan uzak tutacağız. Kadirli Belediyesi olarak her zaman spora destek vereceğiz.”şeklinde konuştu.
Bu arada ücretsiz Yaz Spor Okulu’na katılmak isteyenlerin “Alo 153” ücretsiz telefondan da bilgi sahibi olabilecekleri duyuruldu.                  Menderes Özat-Efendi Erkayıran