KADİRLİ ANADOLU LİSESİNDEN YILSONU KÜLTÜR ETKİNLİĞİ

0
104

Kadirli Anadolu  Lisesi Tiyatro Kulübünün yılsonu etkinliği izleyicilerden beğeni aldı.
Kadirli Anadolu Lisesinin geleneksel hale getirdiği yıl sonu etkinlikleri kapsamında izleyicilere sunduğu ‘’Siyah Giyen Adamlar isimli’’ oyun Kabasakal Parkı içerisindeki Çocuk Tiyatrosunda gösterime girdi.
Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat ve protokolünde katıldığı etkinlik Kadirli Dr. Hüseyin Kabasakal Parkı’nda yapıldı.
Yaklaşık 90 dakika süren oyun öncesi bir konuşma yapan Kadirli Anadolu Lisesi Müdürü Şendağ Eser; yetenek ve kabiliyetlerin  ancak paylaşılınca kültüre dönüşebileceğini söyledi. Kadirli Anadolu Lisesinin Kadirli’nin ilk ilk lisesi olması sebebiyle bir çok sorumluluğu sırtladığını söyleyen Eser; ‘’ Kültür devletin oluşmasını, birliğini ve devamını  sağlayan en önemli  etkenlerden biridir.kültürlerin devamlığının sağlanmasında sosyal aktiviteler taşıyıcı konumdadırlar. Bir kültür yaşanması onun gündemde kalmasıyla mümkündür. Geçmişimize baktığımızda gerçek kimliğimizle ilgili bir çok kültürün yok olup gittiğini üzüntüyle izlemekteyiz. Kadirli Lisesi olarak kültür faaliyetlerine çok önem vermemizin  sebebi bu yüzdendir. Kadirli Anadolu Lisesi olarak bizden önceki arkadaşlarımızın başlatmış olduğu kültür faaliyetlerinin devamını önemsiyor ve bir vazife olarak kabul ediyorum. Bu tür çalışmalarda görev alan arkadaşlarımı da gönülden selamlıyor başarılarının devamını diliyor ve kutluyorum.’’ dedi.
Öğretim yılı başından bu yana tiyatro çalışmalarını sürdüren öğrencilerle ve tiyatro  öğretmenleri Seyfettin Ötün’ü makamında kabul eden Okul Müdürü Şendağ Eser Öğrencilere ve öğretmenlerine  başarılarından dolayı teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz