BELEDİYEDEN BİR ÖNEMLİ HİZMET DAHA…

0
137

Kadirli Belediyesi tarafından okullar önünde trafik yoğunluğu göz önüne alınarak, öğrenci velilerinden ve öğretmenlerden gelen talepler doğrultusunda okul önlerine hız kesici kasisler yaptırılıyor.
Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, trafikte seyreden araçların çok süratli gittiklerinin gözlemlendiğini belirterek, yoğun istek üzerine bir kazaya sebebiyet vermemek için okul önlerine hız kesici koyarak kazaları önleme noktasında tedbir aldıklarını söyledi.
Kasislerin çocukların okula geliş ve gidiş şartlarını kolaylaştırdığını, öğrencilerin kullandığı yaya yol ve geçişlerinin trafik güvenliği bakımından uygunluğunu sağladığına dikkat çeken Başkan Tarhan, “Kasis, trafik kazalarına yönelik alınacak basit ama ciddi tedbirlerden biridir. Sürücüleri hız yapmamaya zorlar.  En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın bu bilgi çağında iyi bir eğitim alarak ailelerine, vatanına hayırlı bir birey olmaları için eğitim almak üzere gittikleri okullarda, can güvenliklerini sağlamak adına, zabıta müdürlüğü ekiplerimizce trafik kurallarına uygun olan yol kasisleri taktırıyoruz. Vatandaşlık bilinci gelişmedikçe trafik sorununu da aşamayız.
Özellikle çocuklar açısından çok önemli bir çalışmaya imza atan Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan’a teşekkür eden veliler ve öğretmenler, “Başkanımızdan Allah Razı olsun. Uyarımızı dikkate alarak destek verdiği için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” şeklinde konuştular.