KALBİMİZDESİN!

0
129

 
Kadirli’de, Büyük  Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 73. yıl dönümünde düzenlenen törenle anıldı.
Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende, Vali Yardımcısı ve Kadirli Kaymakam Vekili Mehmet Sadık Tunç, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İlçe Garnizon Komutanı Pers. Binbaşı Alaaddin Eşsiz, Cumhuriyet Savcısı Bilal Yılmaz ile siyasi parti, kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütü temsilcileri Atatürk Anıtı’na çelenklerini sundu.
Saat 09.05’te siren sesi ile başlayan 2 dakikalık saygı duruşu esnasında herkesin katıldığı görüldü.
İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından etkinliklere Atatürk İlköğretim Okulu Çok amaçlı Toplantı salonunda devam edildi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk İlköğretim Okulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hilal Şahin tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.
Görsel Sanatlar Öğretmeni Süheyla Yurtal yönetiminde okul flüt korosu “Atatürk Ölmedi” marşını çaldı.
Öğrenciler tarafından Atatürk konulu şiirlerin okunması, Türkçe Öğretmeni Rabia Bilmez yönetiminde öğrencilerin “Bir Ömrün Hikayesi” adlı oratoryo gösterisi, Atatürk’ün hayatı ile ilke ve inkılaplarının yer aldığı slayt gösterimi, okul korosu tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkıların söylenmesinin ardından Atatürk konulu resim sergisinin gezilmesiyle program sona erdi.                                                              Menderes Özat-Efendi Erkayıran