BAŞBAĞLAR KATLİAMINI UNUTTURMAYACAĞIZ

0
125

BBP Osmaniye Merkez İlçe Başkanı Mehmet Aslan yaptığı açıklamada Başbağlar katliamını unutmayacağız, unutturmayacağız dedi.
Aslan Açıklamasında şunları kaydetti;
Bundan 18. yıl önce Erzincan’ın Kemaliye İlçesine Bağlı Başbağlar Köyünde bölücü örgüt PKK’nın saldırısıyla 33 masum vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. O dönem bir kısım çevreler tarafından bu saldırının Sivas Madımak olaylarına karşılık olarak yapıldığı gibi bir değerlendirmede bulunulmuştu. Sivas olayları ile ilgili hukuki süreç işletilmesine rağmen Başbağlar katliamı adeta faili meçhul olarak bırakılmıştır. Aradan geçen 18. yıl boyunca bu konuyla ilgili her hangi bir adım atılmamasını esefle kınıyoruz.
Bölücü örgüt PKK ve diğer terör hareketleri yıllardır milletimizin birliğine, beraberliğine, huzuruna, güvenliğine kast etmektedir. Şimdiye kadar iş başına gelen hükümetler terörle mücalede konusunda maalesef başarısız olmuşlardır. Terörle mücalede de etkin önlemlerle önce güvenlik tedbirleri alınıp sonra bireysel hak ve özgürlükler noktasında bütüncü bir kucaklaşma açılımı yapılarak her kese refah getirecek ekonomik hamleler atılmalı iken mücadele konsepti hükümetlerin günü birlik siyasi çıkarlarına göre şekillenmiştir. Terörle mücalede devletin top yekün bir kararlılıkla yürütmesi gereken milli bir davadır. Bu nedenle politik kaygılara kurban verilmemesi gerekir.
BBP olarak terörle mücalede de etkin ve kısa zamanda sonuç verecek projelerimizi hiçbir hesap gütmeden, hiçbir komplekse kapılmadan sadece milletin huzur ve güvenliğini düşünerek devletin en üst kurumlarına iletmiş bulunmaktayız. Görebildiğimiz kadarıyla önerilerimizden çok az bir kısmı değerlendirmeye alınmıştır. Milletimiz umutsuzluğa kapılmasın bu belayı bu aziz milletim istikbalini karartacak seviyeye ulaşmadan def etmenin yolu ve yöntemi bizde mevcuttur. Milletimiz bize iktidar fırsatı verirse ülkemiz daha güvenli, daha özgür ve daha refah içinde yaşayacaktır.
Bu duygu ve düşünceler içinde Başbağlar katliamının 18. yıldönümünü üzüntü ve ibret içinde yad ediyorum. Bu elim olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet dilerken başta aileleri olmak üzere bütün milletimize tekrar baş sağlığı diliyorum.