GAZETECİLERDEN EMNİYET MÜDÜRÜ ÇELEBİ’YE ZİYARET

0
136

Kadirli Gazeteciler Cemiyeti  (KGC) Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, Adana’ya tayini çıkan İlçe Emniyet Müdürü Andaç Çelebi’yi makamında ziyaret etti.
Çelebi, ziyarette yaptığı konuşmada, KGC Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya ile görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileriyle 2 yıl içerisinde Kadirli’de güzel anıları olduğunu söyledi.
Görev yaptığı süre içinde kurum amirleriyle, basın mensuplarıyla ve vatandaşlarla güzel bir diyalog kurduklarını ve kurum olarak güzel çalışmalar yaptıklarını anlatan Çelebi, görevleri gereği basın mensuplarıyla polisin çoğu zaman aynı kaderi paylaştığını hatırlatarak, şunları kaydetti.
“2 yıldan bu yana Kadirli’de huzur ve güvenliğin sağlanmasında emniyet olarak her zaman görevimizin başında olduk. Kimseyi kırmadan ve incitmeden sorunların çözülmesini sağladık. Önemli olaylarda basın mensuplarının desteği ve anlayışlı tavırları bizleri mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. İsteğim üzerine tayinim çıktı. Yeni emniyet müdürümüz gelene kadar görevimizi sürdüreceğiz. Burada olduğu gibi Adana’da da kapımız herkese açık olacak.”
Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya ise yaklaşık 2 yıl süre içerisinde kimseyi ayırt etmeden herkese eşit mesafede olan ve başarılı çalışmalara imza atan Emniyet Müdürü Çelebi’yi kutlayarak, yeni görev yerinde başarılar diledi.
Kaya, Emniyet müdürü Çelebi’nin yeni görev yerinde Kadirli’de olduğundan daha başarılı işlere imza atacağına inandıklarını anımsatarak, “Bizler gazeteci olarak halkın bilgi edinme haklarını kullanmasına yardımcı oluyoruz. Tüm kamu yöneticilerinin basınla ilgili diyaloglarını bu çerçeve içerisinde kurmaları gerekir. Halkı bilgilendirirken de doğru haber verme konusunda çok çaba sarf ediyoruz. Bu çabayı kimsenin yanlış anlamaması lazım, çünkü bu çaba bilgi kirliliğini önleme çabasıdır.’’şeklinde konuştu.
Bir süre sohbet havasında geçen ziyaretin sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.
Menderes Özat-Efendi Erkayıran