ASRİ MEZARLIĞA YENİ SU HATTI DÖŞENİYOR

0
181

Osmaniye Belediyesi Su Arıza Amirliği tarafından Asri Mezarlığa yeni su hattı döşeniyor. Göreve geldiği günden bu yana ücretsiz cenaze hizmetlerinin yanı sıra mezarlıklarda yaptığı düzenleme çalışmaları ile büyük takdir toplayan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Asri Mezarlığında özellikle bayramlarda yaşanan su sıkıntılarını önlemek ve yeni mezarlıklara su verilmesi için çalışmaları başlattı.
Mezarlık içerisinde ana hat bağlantısı olarak bin 400 metre uzunluğundaki 125’lik su borularının döşeme çalışmaları tamamlandı. İkinci etap çalışma olan ara hat bağlantı çalışmasına ise önümüzdeki günlerde başlanılacağı belirtildi. İkinci etap çalışmalarında toplam 10 bin metre uzunluğunda 63’lük su borusu döşeneceği kaydedildi.
Belediye Başkanı Kadir Kara; “Asri Mezarlıkta özellikle bayramlarda yaşanan sıkıntıların önüne geçmek ve yeni mezarlıklar olarak bilinen alana su götürmek için bu çalışmalara başladık. Göreve geldiğimiz günden bu yana ilimiz genelinde bulunan 10 mezarlığımızın tamamında düzenleme çalışması yaptık. Mezarlığa gidip gelen vatandaşlarımız çalışmalarımızın farkını görüyorlar. Ücretsiz olarak tüm cenaze hizmetlerini verdiğimiz Alo 188 Cenaze Hattı ve mezarlık düzenlemeleri ile önemli bir hizmet verdiğimize inanıyorum. Hemşehrilerim bu hizmetimiz dua ile taçlandırıyorlar. Bu hizmetlerimize karşılık bir dua bizim için çok değerli.” şeklinde konuştu.