AŞ EVİ YOKSULLARA IŞIK TUTMAYA DEVAM EDİYOR

0
219

Yaklaşık bir yıl önce hizmete giren ve açılışından buyana yoğun şekilde çalışan Kadirli Belediyesi Aş evi İlçe içerisindeki yoksul, bakıma muhtaç, ihtiyaç sahibi insanların elinden tutmaya devam ediyor.
Geçen yıl ramazan ayı ile birlikte açılışı yapılan Aş evi ramazan ayı içerisinde de günlük iftar yemeği hazırlayarak Ramazanın ulvi havasını da İftar yemeklerinde yaşatmıştı.
Ramazan ayının ardından günlük yemek çıkartarak Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince daha önceden tespit edilen yoksul ve muhtaç kişilere Kadirli Belediyesi Aş evi yemek kartı verilerek hafta içi öğle yemek ihtiyaçları karşılanıyor.
Aş evine gelemeyecek durumda hasta, yaşlı ve şehir içinde olanlara ise evlerine kadar servis yapılıyor.
Aş evinin hizmete girmesi ile vatandaşlara sosyal belediyecilik alanında da Kadirli Belediyesi olarak hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz diyen Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan vatandaşlarla yemek yiyerek sorunlarını birebir dinliyor ve çözüm üretmeye çalışıyor.
Kadirli halkı tarafından da kısa zamanda benimsenen bu sosyal proje ile Başkan Tarhan’a teşekkür eden vatandaşlar, Başkanımız gerçekten Kadirlinin değişim mimarıdır. Bizler bunu Kadirli’ye dışardan gelen yakınlarımız ve dostlarımızın ağzından işitiyoruz görüyoruz dediler.
Haber Merkezi