AHİLİK HAFTASI BU YIL KADİRLİ’DE KUTLANACAK

0
141

KADİRLİ-  Her Yıl Osmaniye’de düzenlenen ve bu yıl Kadirli’de düzenlenecek olan Ahilik Haftası kutlamaları hazırlığının başladığı bildirildi.
20 Eylül tarihinde Çamlıkahve’de gerçekleştirilecek Ahilik Haftası kutlamaları çerçevesinde Osmaniye Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mehmet Çapar, Sanayi ve ticaret İl Müdürü Mustafa Taşdemir ile 7 Mart Esnaf Kefalet kooperatifi Başkanı Ahmet Kendigül, etkinliğe destek amacıyla Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan’ı makamında ziyaret etti.
Başkan Tarhan’ın göreve geldiği günden bu yana başarılı çalışmalara imza attığını belirten Osmaniye Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mehmet Çapar, çalışmalarında başarılar diledi.
Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan ise Ahilik kültürünün esnaf ve sanatkarlar ile bunların örgütlerinin tanıtılması, yaşatılması ve gelecek kuşakları aktarılması ile çalışma ve faaliyetlerinin değerlendirilmesi için yapılan Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında imkanlar ölçüsünde destek vereceklerini belirterek, belediye çalışmasının yanında sosyal, sportif ve kültürel çalışmalara da her zaman katkıda bulunduklarını ifade etti.
Başkan Tarhan, etkinliğin bu yıl Kadirli’de düzenlemesinin kendilerini mutlu ettiğini hatırlatarak, ziyaretten dolayı teşekkür etti.