ZABITADAN KASAPLARA SIKI DENETİM

0
139

 
Kadirli Belediyesi zabıta ekiplerince kasaplara yönelik denetimlerin arttırıldığı ve 17 işyerinin denetlendiği bildirildi.
Belediye Başkanı Ömer Tarhan, yaptığı açıklamada, halk sağlığının her şeyden önce geldiğini belirterek, denetlemelere aralıksız devam edeceklerini söyledi.
Tarhan, vatandaşların sağlıklı ve uygun koşullarda alışveriş yapabilmesini sağlamak amacıyla denetimlerini arttırdıklarını hatırlatarak, “Benim vatandaşım sağlıklı hijyen koşullarına uygun gıda tüketmesini sağlamamız için denetimleri zabıta ekiplerimiz sürdürüyor. Gece gündüz demeden çalışan zabıta ekiplerimiz vatandaşımızın sağlığını riske edecek üretim ve satışlara kesinlikle göz yumulmayacaktır. Bu nedenle zabıtamız gerekli çalışmaları yaparak iş yerleri üzerinde denetimlerini sıkı tutacak, kurallara uymayanlar ise gerekli cezai işlemlere tabi tutulacaktır. Halkın sağlığı ile oynanmasına izin vermeyeceğiz”dedi.
Zabıta Sorumlusu Fatih Arslantaş ise halk sağlına yönelik tehditleri ortadan kaldırmak için gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerin sıkılaştırıldığını ifade etti.
Arslantaş, denetimlerde, sağlıklı gıda tüketimini sağlamak için hijyen koşullarına uymayan iş yerlerine ceza ve ikaz mekanizmasının işletildiğine dikkat çekerek, halk sağlığını tehdit eden üretim yerleri ve işyerlerine kesinlikle taviz verilmediğini, vatandaşların olumsuz bir durumda, şikayetlerini 153 zabıta şikayet hattına bildirmelerini istedi.
Bu arada yapılan denetimlerde 17 işyerinde hijyen, sevk irsaliyesi, kesimve veteriner sağlık raporlarının incelendiği kaydedildi.