YİBO'da her gün yeni bir yenilik

0
162

 
Osmaniye’nin Sumbas İlçesi Binali Yıldırım Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, öğrencilerin daha rahat ortamlarda eğitim ve öğretimlerini sürdürmeleri amacıyla her gün yeni bir çalışmaya imza atıyor.
Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Yılmaz Kırpık, Sumbas Binali Yıldırım Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda incelemelerde bulundu. Okul Müdürü Musa Topal, incelemede verdiği bilgilerde, öğrencilerimizin daha rahat bir ortamda eğitim ve öğretimlerini sürdürmeleri amacıyla Devletimizin her türlü imkânı sunduğunu, kendilerinin de imkânlar çerçevesinde öğrencilerin rahatlığına yönelik çalışmaları ivedilikle yerine getirmeye çalıştıklarını, bunun son örneğinin kız ve erkek öğrenci pansiyonuna öğrencilerin oturup dinlenebilecekleri ve aileleri ile daha rahat görüşebilecekleri ayrı ayrı “şark köşesi” yaptırdıklarını söyledi.
Ayrıca okulun uygun yerlerinde duvar resimleri çizildiğini, öğrencilerin bu resimlerin çizimlerine katkıda bulunarak, hem vakitlerini boşa geçirmemiş olduklarını, hem de güzel görüntülerin oluştuğunu söyledi.
Daha sonra okul aile birliği ve veli toplantısının yapıldığı salona geçen Yılmaz Kırpık burada da, toplantıya katılarak velileri dinledi.
Okul ve öğrenciler hakkında velilere bilgi veren Okul Müdürü Musa Topal, okulda 260 yatılı, 150 gündüzlü olmak üzere 410 civarında öğrencinin eğitim öğretim gördüğünü, bunun yanı sıra anasınıfı öğrencilerinin de bulunduğunu söyledi. Topal, bizlere emanet edilen yavrularımıza en iyi ortamlarda eğitim öğretim vermeye çalışıyoruz. Tüm İdareci ve Öğretmenlerimiz bunun bilincinde olarak çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda kaliteli bir eğitim almaları için gayret ediyoruz. Velilerimizden de çocuklarını takip etmelerini ve onlarla irtibatlarını kesmemelerini istiyoruz. Dedi.
Yılmaz Kırpık’ta yapılan çalışmalardan memnuniyetini dile getirerek, velilerden çocuklarına sahip çıkmalarını ve herhangi bir sorunla karşılaştıklarında her zaman kendilerine ulaşabileceklerini dile getirerek, kapılarının daima açık olduğunu vurguladı.
Menderes Özat