Ağaç Bayramında dikilen fidanlar meyvesini verdi

0
151

 
Sumbas’ta, Binali Yıldırım Yatılı İlköğretim Bölge Okulu bahçesine bundan üç yıl önce Ağaç Bayramında dikilen zeytin fidanları ilk meyvelerini verdi.
Binali Yıldırım Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda (YİBO) Müdürü Musa Topal, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Yılmaz Kırpık’ın okulu ziyaretinde yaptığı açıklamada, okulun bahçesine üç yıl önce dikilen zeytin fidanlarının artık büyüdüğünü ve ilk meyvelerini vermeye başladığını söyledi.
Topal, okullarının her yönüyle örnek bir okul olduğunu, üç yıl önce Ağaç Bayramında okul bahçesine 450 zeytin fidanı dikildiğini hatırlatarak, ”Bu fidanlar artık büyüdü. İlk meyvelerini verdi. Ağaçlardan ilk ürün zeytinleri toplandık. Her ağaçtan ortalama 30 ile 40 kg arası zeytinyağı aldık. Öğrencilerimizin yemekleri bundan böyle zeytinyağlı olacak. Önümüzdeki yıllarda bu ağaçlardan daha çok verim alarak öğrencilerin salamura zeytin ve yağ ihtiyacının bu ağaçlardan karşılayacağız”dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Yılmaz Kırpık ise bu güzel çalışmanın çok sevindirici bir olay olduğunu ve aynı zamanda tasarrufta sağlanmış olacağını belirterek, emeği geçenlere teşekkür ettiğini ve bunun diğer okul ve kamu kurumlarına örnek olması diledi.
Menderes Özat