YENİ MAHALLE YENİLENİYOR

0
142Osmaniye’nin Yeni Mahalle isimli yerleşim alanı Osmaniye Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar ile ismine yakışır bir hale getiriliyor. Yeni Mahalle içerisinde yol genişletme, kaldırım, asfaltlama gibi önemli üstyapı hizmetlerinin büyük bir bölümünün tamamlandığı belirtildi. Mahalle içerisinde bulunan Yalım Erez İlköğretim Okulu önünden geçen ve bağlantı sağlayan tüm yollarda, yol açma ve genişletme çalışmalarının ardından asfaltlama çalışmaları yapılıyor.
Yeni Mahalle Muhtarı Bekir Bal; “Başkanımız bizlere hep ilkleri yaşatıyor. Parkımızın ve muhtarlık binamızın ardından şimdi ise tüm yollarımızı asfalt yapıyor. Mahallemizin %90’nın yol sorunu giderildi. Çok az bir yerimiz kaldı. Sokaklarımız ilk kez siyah asfalt ile tanışıyor. Bu yıl öğrencilerimiz okullarına ayakları çamura ve suya batmadan gelip gidecekler. Tüm bu hizmetlerden dolayı Sayın Başkanımız Kadir Kara’ya, tüm mahalle sakinlerimiz adına çok teşekkür ederim” dedi.
Kara; “Kış Gelmeden Osmaniye’deki Tüm Yollar Yapılacak”
Yeni Mahalle’de çalışmaları inceleyen Başkan Kadir Kara, kış ayı gelmeden Osmaniye’deki tüm yollardaki eksikliklerin giderileceğini belirtti. Kara; “Biz daha önce mahallemizin tarihinde bir ilk olarak park, muhtarlık binası ve çok amaçlı spor sahası gibi mahallemize önemli hizmetler kazandırmıştık. Şu anda yaptığımız çalışma ile Yeni Mahalle’nin %90 ‘nın asfalt ihtiyacını karşıladık. Çalışmalar sırasında yolların asfaltını yaparken, aynı zamanda yol genişletmelerini de yapıyoruz. Bu sayede kaliteli asfalt yapımı, geniş yollar ile kalıcı çalışmalara imza atıyoruz. Önceki yıllarda özellikle bu bölgede eğitim kurumlarına gelip, giden çocuklarımızın yağmurlu havalarda sıkıntılar çektiğine şahit olmuştuk. Bu sıkıntının da ortadan kaldırılması bu çalışmamızı daha da anlamlı kıldı” dedi.