Yedigöze su ve Hizmet Birliği Kozan’da toplandı

0
138

Yedigöze Su ve Hizmet Birliği olağanüstü toplantısı Birlik Başkan Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan başkanlığında ve ev sahipliğinde Kozan’da gerçekleştirildi.
Dağılcak mesire alanında yapılan toplantıya Birlik Başkanı Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın yanı sıra Birlik Üyesi Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İmamoğlu Belediye Başkanı Kadir Altınköse ve birliğin meclis üyeleri katıldı.
ÖZGAN, “BU BİRLİĞİN KURULMASINDA ÇOK ÇABA SARF EDİLDİ”
Yedigöze İçme Suyu Projesinin çok önemli bir çevre ve içme suyu projesi olduğunu kaydeden Birlik Başkanı Kazım Özgan, “Bu birliğin kurulmasında çok çaba sarf edildi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan olarak uyumlu bir çalışma sergilemekteyiz. Üç belediye başkanı olarak önümüzdeki Bir ay içerisinde Çevre Bakanlığı’na gidip bu sürecin daha hızlandırılması için çaba sarf edeceğiz ve bu arada üç ilçe olarak kendi mevcut hatlarımız ile ilgili çalışmalara başlayacağız. Çağdaş ve gelişmiş şehirlerde çevre projelerinin bitmiş olması gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi de sudur. Yedigöze Su ve Hizmet Birliği, arıtma, katı atık, su ve yol üzerine kurulmuş bir birlik olup, bu çalışmaların bölgemiz ve gelecek nesillerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Toplantıya katılan Ceyhan İmamoğlu belediye başkanlarımıza ve birlik üyelerimize teşekkür ederim” dedi.
SÖZLÜ, “BÖLGEMİZ GELECEKTE TÜRKİYE’NİN YILDIZI OLACAK”
Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Birlik Üyesi Belediye Başkanları olarak çok önemli bir çalışmayı yerine getirmekteyiz. Yedigöze Su ve Hizmet Birliği’ne üye ilçeler ve yakın yerleşim alanları geleceği planlayarak çok önemli bir kamu görevinin bugün yerine getirmekteyiz. Kozan, Ceyhan, İmamoğlu belediye başkanları olarak bölgemize içmeye suyu getirmek için çalışıyoruz. Kendimizden çok gelecek dönemler ve gelecek nesillerimiz için gelecek dönemleri düşünerek hizmet yapıyoruz. Çünkü bölgemizde gelecek yıllarda ekonomik sosyal ve kültürel açıdan içme suyuna büyük ihtiyaç duyulacaktır. Bu ihtiyacı da karşılamak amacıyla bizlerde bir yöneticilik göstermeye çalışıyoruz” diye konuştu. Başkan Sözlü, “Bölgemiz gelecekte Türkiye’nin yıldızı olacak ve burada hem enerji hem de su tüketimi yüksek olacak hazır hale getirilmiş olması ülkemiz açısından çok önemli bir hizmet olacaktır. Birlik başkanı ve Kozan Belediye Başkanımıza ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederiz.” Diye konuştu.
ALTUNKÖSE, “SOĞUTULUMUŞ, ARITILMIŞ VE DİNLENDİRİLMİŞ MEMBA SUYU GETİRİYORUZ”
Soğutulmuş, arıtılmış, dinlendirilmiş memba suyu getiriyoruz diye konuşan İmamoğlu Belediye Başkanı Kadir Altunköse, “Üç ilçe olarak yapmış olduğumuz bu proje çok önemli olup Kozan Ceyhan ve İmamoğlu bu su ile memba suyuna yakın bir suya kavuşacaktır. Gelecek su arıtılıp, soğutulup ve dinlendirilip ilçelerimize gelecektir. Gelecek nesillerimize hitap edecektir. Yedigöze Barajı ile 670 hektar tarım alanı sulanacaktır ve aynı zamanda içme suyu ihtiyacımız karşılanacaktır. Üç belediye olarak elimizden geleni yapmaktayız. Bu su geldiğinde bölgemizde çok güzel sağlıklı suya kavuşacağız hem arazilerimiz sulanacak hem mutfaklarımızdan akacak ev sahibi Sayın Kozan Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.