ARAPLARA NASİHAT, İSRAİL’E GÜVENLİK KALKANI….

0
142

CHP İl Başkanı Kemal Tabak yaptığı açıklamada İsrail Kalkanı’na evet diyen AKP Hükümeti suçunu örtbas etmeye çalıştı. Ama, ABD’li yetkililerin yalanlanmayan açıklamaları gerçeği gözler önüne serdi dedi.
Tabak Açıklamasında;
Hükümet suçüstü yakalanmıştır.
Perdenin önünde İsrail’le sözüm ona didişen hükümet, perde arkasında Türkiye’yi İsrail’e kalkan yapmıştır.
Bu projenin tek patronu ABD’dir.
Bu radar sistemi İran’dan gelebilecek füze saldırılarına karşı İsrail’i koruyacaktır. Malatya’ya kurulacak sistemin paraleli İsrail’in elindedir.
İsrail sadece İran’dan değil, Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğusundan havalanacak kuşu bile oturduğu yerden izleyebilecektir.
9 yurttaşımızı hunharca katleden ve karşılığında özür bile dilemeyen bir ülke için verilen bu tavizin karşılığında hiçbir şey alamamıştır.
ABD’li yetkililerin açıkça ifade ettiği ve AKP Hükümeti tarafından yalanlanmayan bu gerçekler göstermektedir ki;
-Başbakan Erdoğan Türk halkını aldatmıştır.
-Mavi Marmara gemisinde katledilen yurttaşlarımızın acılı aileleri aldatılmıştır.
-Türkiye’nin İsrail’e haddini bildireceğini zanneden Filistin ve Gazze halkı aldatılmıştır.
-Sürecin sonunda Arapların payına nasihat, İsrail’in payına güvenlik kalkanı düşmüştür.
Bunun adı füze kalkanı değil “İsrail kalkanı” dır. Projenin Türkiye’nin güvenliğine hiçbir katkısı yoktur. Tam tersi bu proje, İran ve Rusya ile Türkiye’yi karşı karşıya getirmektir. Bu ise söz konusu ülkeleri yeni bir silahlanma yarışına sokacaktır.
Sayın Tayyip Erdoğan, İsrail Devleti’ne sunduğu bu değerli hizmetten dolayı Yahudi  lobisi’nden  ikinci bir “Davut boynuzu” ödülü almaya hak kazanmıştır.
Öte yandan, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Afrika seyahatinin reklam şirketleri eliyle yürütülen bir kampanya olduğu ortaya çıkmıştır.