YAYLA VE KÖY YOLUNDA ÇALIŞMALARA DİKKAT!

0
177

Kadirli Kaymakamlığı ile İlçe Özel İdare Müdürlüğü kontrolünde Akarca-Değirmendere köyleri arasında yol yapım ve genişletme çalışması başlatıldığı bildirildi.
Kaymakam Abdul Rauf Ulusoy, yaptığı açıklamada, Akarca ile Değirmendere köyü arasında yol genişletilme çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Ulusoy, gurup köylerinde yaşayanların ve yaylaya gidip gelen vatandaşların mağdur olmaması için yolu genişlettiklerini hatırlatarak, Cuma gününe kadar yolda dinamitle patlatma yapıldığına dikkat çekti.
Yol genişletme çalışmalarında öncelikli olarak ulaşım güvenliği açısından tehdit oluşturan noktaların genişletildiğini ve bu nokta arazi sahiplerinin kendilerine büyük destek sağladıklarını ifade eden Ulusoy, “Özellikle dar ve virajlı bölgelerde arazilerinden feragat eden vatandaşlar sayesinde bu bölgeler tehlikeli olmaktan çıkarılıyor. 2 gün süreyle patlatma yapıldığı için gidiş dönüşlerde vatandaşlarımızdan biraz dikkat ve sabır istiyoruz. Yol açma çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.”dedi.
İlçe Özel İdare Müdürü İsmail Erdal Tanrıverdi ise çalışmaların Cuma gününe kadar süreceğini ve vatandaşların dikkatli olmasını isteyerek, yol çalışmasının Maksutoluğu Yaylasına kadar yapılacağını kaydetti.    Efendi Erkayıran-Menderes Özat