UNUTMADILAR…

0
196

Kadirli’de Eğitim Bir Sen Temsilciliği tarafından 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla emekli olan hasta ve yaşlı öğretmenleri ziyaret ederek çeşitli hediyeler verildi.
Eğitim Bir Sen Temsilcisi Mustafa Demirci, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kadirli’de bir ilki gerçekleştirerek, tespit ettikleri emekli olan hasta veya yaşlı öğretmenleri evinde ziyaret etti.
Bunlardan bir tanesi de Kerimli Köyünde yaşayan ve 26 yıl eğitime gönül veren hayat veren 63 yaşındaki Ali Koçyiğit oldu.
1970 yılında Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde öğretmenliğe başlayan 3 çocuk babası Koçyiğit, bir süre Gaziantep ve Adana’da görev yaptıktan sonra Kadirli Cumhuriyet ilköğretim okulunda çalışırken rahatsızlığı dolayısıyla emekliliğe ayrılmak zorunda kaldığını söyledi.
Eğitim Bir Sen Temsilcisi Mustafa Demirci ve yönetim kurulu üyeleri tarafından gerçekleştirilen ziyaretin kendisini çok memnun ettiğini ve tüm öğretmenlerin gününü kutladığını hatırlatan Koçyiğit, “Eğitimcilerin sendikalı olarak örgütlenmesi çok güzel bir olaydır. Yılda bir kez de olsa eğitimcilerin anılması veya unutulmaması öğretmenler adına gurur vericidir. Çok severek yaptığım ve istemeyerekte olsa ayrılmak zorunda kaldığım öğretmenlik mesleğini 26 yıl büyük bir gurur ve onur ile yaptım. Bir öğretmenin en büyük sevinci emekli olduktan sonra unutulmamasıdır.”dedi.
Kalp rahatsızlığı nedeniyle tebeşir tozundan uzak kalması gerektiği için emekliliğe ayrılan Ali Koçyiğit’in her zaman yanında olacaklarını belirten Eğitim Bir Sen Temsilcisi Mustafa Demirci ise konuşmasında, “Eğitim- Bir-Sen olarak tüm öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler gününü yönetim kurulum adına kutlarım”dedi.   Efendi Erkayıran-Menderes Özat