TÜRKOĞLU BASIN BAYRAMINI KUTLADI

0
133

Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu 24 Temmuz basın bayramını kutladı.
Basında sansürün kaldırılmasının 103.Yıl dönümü olan 24 Temmuz Gazeteciler gününün, Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunun altını çizen Türkoğlu açıklamasında şunlara yer verdi;
“Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Artık her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu, görüşü modern dünyada tartışmasız kabul görmektedir. Bu bağlamda değerli basınımıza düşen en büyük ödevlerden biriside içinde yaşadığı toplumun milli ahlaki, insani ve kutsal değerlerine saygılı olmak, Vatanın bölünmez bütünlüğüne bağlı olmak, Yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği Muasır Medeniyet seviyesine ulaşmada öncü rol oynamaktadır.
Bu önemli misyonu gerçekleştirmek için zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, her zaman ve her yerde büyük bir özveri ile çalışan değerli basın çalışanlarını takdir ve tebrik etmemek mümkün değildir. Bu duygu ve düşüncelerle, basın yayın kuruluşlarında çalışan tüm gazetecilerin basın bayramını kutluyorum”