Türk Eğitim-Sen İlçe temsilcisi Halim HALLAÇ; İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÇARK ETTİ!…

0
167

Başkan HALLAÇ ; 2010 yılı MTSK sınavlarındaki görevlendirmelerinin sonuçları hakkında yazılı basın açıklaması yaptı.
Türk Eğitim- Sen Kadirli İlçe Temsilcisi Halim HALLAÇ konu hakkındaki düşüncelerine şöyle devam etti: 13.02.2011 tarihinde Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bilgi edinme başvurusunda bulunduk. Ancak, Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; yapmış olduğumuz başvurumuza   21.02.2011 tarih ve 206/1149 sayılı yazısıyla ret cevabı vererek istediğimiz  bilgileri paylaşıma açmamıştır.
Ret cevabı üzerine 26.02.2011 tarihinde Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu Başkanlığı’na itirazda bulunarak istediğimiz bilgilerin paylaşıma açılması gerektiğini talep ettik. Bilgi Edinme ve Değerlendirme Kurulu itirazımızı inceleyerek almış olduğu kararı hem sendikamıza hem de Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirmiştir. Kurul kararında itirazımızı haklı bularak istemiş olduğumuz bilgilerin paylaşıma açılması gerektiğine karar vermiştir.
Kadirli MEM bilgi edinme kapsamında istemiş olduğumuz MTSK da görev alan personelin listesini vermemişti. Konuyu Başbakanlık Bilgi Edinme ve Değerlendirme Kuruluna Götürmüştük. Kurul bilgilerin verilmesini istediği halde Kadirli MEM iki aya yakın bir süredir vermemekte direniyordu. Bilgileri vermeyenler hakkında  Osmaniye Türk Eğitim-Sen Şube Başkanlığımız konu hakkında Osmaniye Valiliği İl İdare Kurulu Müdürlüğüne suç duyurusunda bulunduktan sonra bilgiler posta ile şubemize ulaşmıştır.
 
Listeleri incelediğimizde Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bilgileri vermemesinde ki ısrarını daha iyi anlamış olduk. 2010 yılında en az 20-40 arası öğretmen ve okul müdürü arkadaşımız 4 ila 8 arası ,sınav görevi alarak kendi rekorlarını kırmıştır. Bunun yanında yılda bir kez dahi görev alamayan öğretmen sayısı ortada dururken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün konu hakkında bu kadar duyarsız kalmasını ve görevlendirmelerdeki hakkaniyetten uzak yaklaşımını anlamakta zorluk çektiğimizin bilinmesini istiyoruz.
Fazla görev veren ve alan arkadaşlarımız yataklarında vicdanen rahat uyuyorlarsa mesele yoktur. İlla ki hatıra binaen mi görevler verilmeli yoksa , gerçekten görevlendirme liyakatine sahip olan arkadaşlarımıza sıra ile yıl içinde görevlendirmeler verilmesi daha mı uygundur? Konunun yorumunu kamu oyunun vicdanına bırakıyoruz!…Sorumlu ve duyarlı sendikacılık anlayışımızdan yola çıkarak hak ve hukukun tesisi ve korunması için gerekli ısrarımızı bundan önce olduğu gibi bundan sonrada sürdürmeye devam edeceğiz. Biliyor ve inanıyoruz ki onur korkudan önce gelir. Baskılara ve yıldırmalara boyun eğmeden kimseye şirin görünmek için ilkelerimizden taviz vermeyeceğiz. Daha önce söz verdiğimiz gibi liyakatin ön plana çıkartıldığı ,görevlendirmelerde ahbap çavuş ilişkilerinin önüne geçmek için ,eğitim sorunlarını unutturan değil  sorunların çözümünü kovalayan sonuçlarını üyeleriyle paylaşan ,hatıra göre değil ,emeğe alın terine saygı için,sendikanın gücünü güçlünün değil haklının yanında kullanmak adına bugün buradayız.
Unutulmaması gereken bir şey varsa oda şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte , üyelerimizin sesi olma adına görev ifa etmekteyiz.Kapalı kapılar arkasında değil her şeyin şeffaf olacağı bir sendikal mücadeleye devam etme azmi ve kararlılığındayız.
KAMU OYUNUN BİLGİSİNE ARZ OLUNUR.
Halim HALLAÇ
Türk Eğitim-Sen Kadirli İlçe Temsilcisi
 
http://www.tesosmaniye.com/dosyalar/KadirliMTSK.pdf MTSKSINAV listelerinin tamamına aşağıdaki  linkten ulaşabilirsiniz.