DOĞAN 30 YIL SONRA KARDEŞİNE KAVUŞTU

0
133

Kadirli’de çocukken kaçırıldığını iddia eden bir kişi 30 yıl sonra televizyonda yayınlanan bir programda ailesine kavuştu.
İddiaya göre, 34 yıl önce askerlik görevini yapan Sefer Tok, teskeresini alıp memleketi Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesine dönerken Osmaniye’de bir lokantanın önünde karşılaştığı 4 yaşındaki Doğan Çiçek’i kaçırdı.
Doğan  Çiçek Akifiye köyünde Yusuf ve Halise Çiçek ailesinin yıllardır köyde çobanlık ve ayak işlerini yaptı. Kimliği de olmayan Çiçek’e Kadirli’de kimlik çıkartıldı. Kimliğine kavuşan Çiçek hemen askere alındı. Askerden döndüğünde üvey annesini ve babasını kaybeden Çiçek, Osmaniye’nin Kadirli ilçesine giderek burada bir hayırseverin yanında kalmaya başladı. O günden beri ailesini arayan Çiçek, Akifiye Muhtarı Sadi Tok ile birlikte televizyonda yayınlanan bir programa katıldı. Programda hayat hikayesini anlatan Çiçek için İskenderun’dan abisi olduğunu ileri süren Nedim Çiçek İstanbul’a gelerek kardeşine sahip çıktı. Programda kardeşine kavuşan Nedim Çiçek duygulu anların yaşanmasına sebep oldu. 30 yıl sonra kardeşini bulmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Nedim Çiçek, kardeşine kavuşmasına yardımcı olan herkese teşekkür ettiğini söyledi.