TÜMSİAD’DAN “KOBİLERDE GİRİŞİMCİLİK” KONFERANSI

0
604

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği ( TÜMSİAD ) Osmaniye Şubesi’nin geleneksel Cuma konferanslarına bu hafta Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Birliği (KOSGEB ) Osmaniye Müdürü Danyal Peker konuşmacı olarak katıldı. Peker, işadamlarına KOBİ’lerde girişimciliğin önemini anlattı, genç girişimcilere de yol gösterdi.
Konferansına girişimciliğin tarihsel gelişiminden bahsederek başlayan Danyal Peker, günümüz ekonomisinin özelliklerini ve KOBİ’lerin iş dünyasındaki önemine değindi.
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Birliği (KOSGEB ) Osmaniye Müdürü Danyal Peker, “ Piyasada kötü mal kalmadı. Artık herkes kalite belgesi alıyor. Aynı makinelerle aynı ürünler ürütülüyor. Müşterinin tercih etmesi için yeni ve farklı olmak gerekiyor. Bunu başarabilenler piyasaya hükmediyor ve pazarda söz sahibi oluyor. Sadece üretimin yeterli olmadığı bir dönemdeyiz. Marka ve ürünle ilgili müşteri algısı piyasayı belirliyor. Ayrıca günümüzde dış pazara açılamayanlar büyüyemiyor. O yüzden tüm işadamlarımızın en yakınlarındaki fuarlar başta olmak üzere sektörleriyle ilgili yenilikleri bu fuarlarda yakından görmeli ve kendilerini yenilemeleri gerekiyor. KOSGEB olarak biz KOBİ’lerin fuarlara katılmalarını teşvik ediyor ve destek veriyoruz.” dedi.
Konferansın sonunda işadamlarının sorularını yanıtlayan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Birliği (KOSGEB ) Osmaniye Müdürü Danyal Peker işadamlarına KOSGEB imkânlarından faydalanmaya davet etti. Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği ( TÜMSİAD ) Osmaniye Şubesi’nin Konferans Salonu’nda yapılan “Kobilerde Girişimcilik” konferansına KOSGEB Osmaniye Müdürü Danyal Peker ve TÜMSİAD Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş’in yanı sıra çok sayıda işadamı ve genç girişimci katıldı.