TEŞEKKÜRLER KADİRLİ

0
185

Bir sevdanın adıdır Türk Eğitim-Sen, haksızlığının, hukuksuzluğun, diz boyu yaşandığı ilçemiz Kadirli’de her türlü baskıya ve ikna odalarına rağmen, bir avuç inanmışlar ordusu ile yola çıkan ve zoru başarmanın bizim için biraz zaman alacağını bilerek Kadirli’de gitmedik köy okul ve kurum bırakmadık. 15000 km yol kat ederek uzakları yakın eyledik.                    Unutulanlarının unutanları unutmayacağını bilerek üyelerimizin iyi ve kötü günlerinde hep yanında olduk. Bu süreç içinde açtığımız 40 yakın dava ile güçlünün dayatmalarına aldırmadan moralimizi bozmalarına izin vermeden 22 Ocak 2011 den bugüne kadar geçen süre içinde mücadelemizi sürdürdük. MTSK da yapılan usulsüz ve insafsızca kulvar dışına itilen arkadaşlarımızın yanında olduk. Dönüştürülen okullardaki norm fazlası olan arkadaşlarımızın sorunlarını meclise taşıdık. Şeflerin ve hizmetlilerin sorunları, teknik öğretmen unvanını kullanamayan öğretmenlerin sorunları ve birçok sorun meclis gündemine taşındı. Kapanan okullarımızda mağdur edilen üyelerimizin sorunlarını yargıya taşıdık. Unutulan bayan üyelerimizi düzenlediğimiz mantı günleri ile hatırladık. Motivasyon seminerleri düzenleyerek öğrencilerimize destek olduk. Dershane ücretlerinin fazla olmasına isyan eden fakir öğrencilerimizin yanında kalem kırma eylemine destek olduk. Sözleşmeli öğretmenlerimiz için yolluk davalarını mahkemeye taşıdık. Her şeyin en iyisine layık olan üyelerimiz için söz verdiğimiz gibi temsilcilik binasını yeni yerine taşımak için yeni kira kontratı ile tadilatımızı bitirdik.1 Haziran 2011 tarihinde yeni binamızda hizmet vermeye devam edeceğiz.
 
Mayıs 2010 yılında 531 üyeye imza atılırken 2011 Mayıs döneminde 735 üyeye imza attık. Emeği geçen eski yeni tüm yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bir büyük ailenin ferdi olarak teslim aldığımız bayrağı düşürmeden lekelemeden taşımaya devam ediyoruz.
Yılgınlık ve bıkkınlığın bünyemizde barınmasına asla müsaade etmedik. Ekmek kavgamız sonuna kadar devam edecek. Sevginin ve saygının tesisi, kurumsallaşma olarak verdiğimiz mücadele ile üyelerden gelen gücümüzü yine üyelerimiz için kullandık. Ezilmişliğin ve sahipsizliğin acısını hiç yaşatmadık. Biliyor ve inanıyoruz ki bize yönetme adına verdiğiniz onurlu vekâletinizi gururla ve şerefle taşıdık ve taşımaya devam edeceğiz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz