TEKİN PALA’YI KAYBETTİK

0
1408

Kadirli’nin başarılı okullarından Cevdet Paşa İlköğretim okulunun başarılı müdürü Tekin Pala geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
Hafta sonunu Yoğunoluk köyü, Paşaoğlu yaylasında geçirmek için ailesinin yanına giden Tekin Pala, fenalaşarak rahatsızlandı. Yakınları tarafından Yoğunoluk köyü sağlık ocağına götürülen Tekin Pala’nın kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Yoğunoluk Sağlık ocağı ve Kadirli Devlet Hastanesi Acil servis ekiplerinin yaptığı tüm müdahalelere rağmen Tekin Pala hayatını kaybetti.
1959 yılında Karakütük köyünde doğan Pala ilk, orta ve lise öğrenimini Kadirli’de tamamlayarak, Bolu Eğitim Enstitüsü ve A.Ö.F. Sosyal Bilimler mezunu olduktan sonra çeşitli il ve ilçelerde öğretmenlik ve yöneticiliklerde bulundu.
Tekin Pala Kadirli’de Dadaloğlu ilköğretim Okulu, Cengiz Topel ilköğretim Okulu ve son olarak Cevdet Paşa İlköğretim okulunda müdürlük görevlerinde bulundu. Yaklaşık 1 yıldır Cevdet Paşa İlköğretim Okulu müdür olarak görev yapan Tekin Pala evli ve iki çocuk babasıydı.
Pala’nın cenazesi, Kadirli Devlet Hastanesi morgundan alınarak Karakütük köyü mezarlığında göz yaşları arasında defnedildi.