KADİRLİ İLKÖĞRETİM OKULU BAŞARIDA SINIR TANIMIYOR

0
192

Kadirli İlköğretim Okulu 2011 SBS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında yer alan 8. sınıf öğrencisi Azime Sinop ve diğer dereceye giren öğrencilerini Cumhuriyet altını ve çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.
Okul Aile Birliği Başkanı Dudu Acarca, ödül töreni sırasında yaptığı konuşmada, okul öğrencilerinden Azime Sinop’un 8. sınıf SBS’’de 100 sorunun tamamına doğru cevap verip 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olduğunu, çok sayıda öğrencilerinin de Fen Liselerine gireceğini kaydetti.
Acarca, bu başarının mimarının öğrenci kadar sınıf ve okul öğretmenlerinin de olduğunu, aynı zamanda okul-veli işbirliğinin de önemli katkısının bulunduğunu belirtti.
Kadirli İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Cinkara da sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde her yıl birçok başarıya imza atan öğrencilerinin aynı başarıyı SBS’de göstermesini birlik ve beraberlik içerisinde yapılan çalışmalara bağladığını söyledi.
Cinkara, öğrencilerinin her yıl başarısını arttırarak devam ettirmesinin tesadüf olmadığına dikkat çekerek, öğrencilerin başarısında emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür etti.
Müdür Yardımcıları Murat Uz ile Hacı Ali Örs ise dereceye girerek büyük bir başarı elde eden öğrencileri Azime Sinop, İrem Sulatn Ayazlı (495 puan), Eşe Yılmaz (490 puan), Zeliha Görse (485), Tayyip Türkmen (485) ve Gizem Ağzıdeli’yi (480) kutlayarak, Kadirli İlköğretim Okulu’ndan 27 öğrencinin SBS’de 450 puanın üzerinde aldığını ve öğrencilerinin her yıl başarısına yenilerini ekleyeceğini ifade ettiler.  Efendi Erkayıran-Menderes Özat