SUMBAS'TA EĞİTİMCİLERE YÖNELİK DYNED SEMİNERİ DÜZENLENDİ

0
110

Sumbas’ta, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Okul Müdürleri ve Müdür Yardımcılarına yönelik Dyned dil eğitim semineri düzenlendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Kırpık, Binali Yıldırım Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda düzenlenen seminerin açılış konuşmasında, eğitimin bir milletin ve bir toplumun vazgeçilmezlerinden olduğunu söyledi.
Kırpık, bireyin ve toplumun gelişmesini ve üretmesini sağlayan en önemli etkenin eğitim olduğuna dikkat çekerek, “Eğitimde son yıllarda büyük gelişmeler kaydedildi. Bu gelişmenin en önemli etkenlerinden birisi, bilgisayar teknolojisinin eğitime girmesidir. Dyned dil eğitim sistemi çok önemli bir proje. Bu sistemde öğrenci yabancı dili öğrenmek zorunda. Çünkü çocuğa yönelik bir takım artılar oluşturulmuş”dedi.
İngilizce Öğretmeni Gökhan Dalcı ise slayt gösterisi eşliğinde yaptığı sunuda, uluslararası iletişim dili olan İngilizceyi konuşmak, anlamak ve bu dil ile iletişim kurabilmenin önemini anlattı.
Günümüzde bilgisayarların yaygınlaşması ile birlikte internetin hayatın bir parçası olduğuna dikkat çeken Dalcı, şunları kaydetti:
“Yeni teknolojilerin yardımı ile uzaktan eğitim sistemleri gelişmiş ve İngilizce eğitiminde yeni olanaklar ortaya çıkmıştır. Dyned İngilizce dil eğitimi sistemi dünyanın en geniş eğitim içeriğine sahip bilgisayar destekli dil eğitimi programıdır. Dyned programlarına özgü bir özellik olan düzey ayarlama sistemi, yazılımın hızı ve zorluk derecesini kullanıcının çalıştığı konudaki becerisine göre ayarlanmaktadır. Bu özellik sayesinde kullanıcıların ihtiyaçları yazılım tarafından bire bir karşılanmakta ve her kullanıcının kendi hedefine yönelik çalışması sayesinde daha kısa zamanda başarı elde edilmektedir.”
Seminerde, Gökhan Dalcı okulların Dyned’i kullanırken karşılaşılan güçlüklerle ilgili olarak katılımcılara çözüm yollarını anlattı.                       MENDERES ÖZAT
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz